1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Rize’de neler oluyor?
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize’de neler oluyor?

A+A-

Sevgili Okurlarım, Rize’de seçim atmosferi heyecanı sürüyor.

AKP, her ne kadar,Başbakanın ilinde en az yüzde 70 oranında oy almayı hedefliyor ise de,bu işler o kadar kolay olmayacak.

İktidar Partisi’nin mevcut başkanı Halil Bakirci’nın yeniden aday gösterilmemesi,

 Rize’de birçok aday adayı varken, Ankara’dan Prof. Dr. Reşat Kasap’ın aday gösterilmesi,

Buna tepki gösteren Merkez ilçe eski başkanı ”Teşkilatı koyun olan partinin adayı da Kasap olur” şeklinde tepki göstermesi,

Mevcut başkan Bakırcı’nın, milletvekili Nusret Bayraktar’a “sen benim başkanlığımı yedin, ben de senin Beyoğlu Belediye başkanlığı döneminde yaptığın yanlışları anlatacağım” demesi,

Bölgede seçim çalışmalarını sürdüren Bakan Hayati Yazıcı’nin gittiği yerlerde yuhalanması,

Milletvekili Hasan Karal’in, bütün iyi niyetli toparlama, barıştırma çabalarına rağmen hala sancının devam ettiğini gösteriyor.

Herkes parti disiplinli içinde çalışıyor olması, bu gerçekleri örtbas etmez..

(Yukarıda zikredilen demeçler, söylemler yerel ve ulusal basında yer alan demeçlerdir)

**

 Başbakan Erdoğan’ın kararını değiştirerek, Bakırcı’yı aday göstermemesinin nedenini, benim gibi birçok kişi biliyor. Tekrarına gerek yoktur.

Bütün bunlara rağmen yeni aday Prof.Dr Reşat Kasap’ı kabullenmedikleri, sadece başbakan Erdoğan’ın” sorun istemiyorum” talimatıyla çalışıldığı konusu AKP yönetimi başta olmak üzere herkes biliyor.

Bu arada, Ankara’da yakından tanıdığım Prof.Dr. Kasap’ın kişiliği ile ilgili kimsenin bir diyeceği yoktur.

Rize’de AK Parti ‘nın karşısında güçlü adaylar var. CHP adayı Mine Orhon, MHP adayı Zelkif Akgül, SP  adayı Mehmet Bekaroğlu, tümü kendi alanında seçkin, saygın, tabanı ve çevresi olan isimlerdir.

Mehmet Bekaroğlu, yapısı ve konumu itibarıyla AKP’ye ciddi darbe vuracak ve oyları bölecek. Eğer Mehmet Bekaroğlu, AKP’nin dışındaki tüm partilerin ortak adayı olmuş olsaydı, inanın seçimin galibi olurdu.

Anlayacağınız Rize’de işler karışık. Rize’nin ilçelerinde de aynı paralelde iktidar partisini zor bir yarış bekliyor. 30 Mart’ta sandıklar kimi işaret edeceğini önceden kestirmek zor. Bazı ilçelerde sandık güvenliğini sağlayan parti seçimleri alacak..

Unutmayınız, kimin oy verdiği değil, kimin saydığı önemlidir…

CHP Pazar’da banko, Ardeşen’de başa baş, Fındıklı’da iddialı… 30 Mart’a daha zaman var.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum