1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de öğretmen sıkıntısı yok
Rize'de öğretmen sıkıntısı yok

Rize'de öğretmen sıkıntısı yok

Son yapılan atamalarda Rize’ye 84 kadrolu, 73 sözleşmeli öğretmen geldiği ve Rize’de öğretmen açığı kalmadığı belirtildi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, 2007-2008 yılında Rize’de öğretmen açığı kalmadığını belirterek hiçbir okulda boş geçen ders olmayacağını söyledi.
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, son yapılan atama ile Rize’ye 84 kadrolu, 73 sözleşmeli öğretmen atandığını belirterek, bu atamalar ile Rize’de öğretmen açığı kalmadığını söyledi. Çelik yaptığı açıklamada, “Son atamayla öğretmen açığımız kalmadı. 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı’nda Rize’de hiçbir okumuzda öğretmen eksikliği yüzünden boş geçen ders olmayacak. 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilimizde 7 yeni okul hizmete giriyor. 5 bin 200 öğrenci ilk kez okullara kayıt yaptırıyor. Yeni kayıtlarla birlikte Rize’de öğrenci sayımız 66 bin 800’e ulaştı. Yeni atamalar ile birlikte ise öğretmen sayımız 3 bin 320’ye ulaştı. İlimizde sınıflara düşen ortalama öğrenci sayısı 25’dir. Bu rakam ile Türkiye ortalamasının bir hayli üstündeyiz. Eğitim Öğretim’in ilk günü tüm okullarımızda ders başı yapılabilecek” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
9 Yorum