1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de öğretmene ibretlik ceza
Rize'de öğretmene ibretlik ceza

Rize'de öğretmene ibretlik ceza

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci Rize'de katıldığı bir seminerde, salonda sakız çiğneyen öğretmene öyle bir ceza verdi ki, olay dillere düştü

A+A-

Muhammet KAÇAR - Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci, Rize’de bir okulda yaptığı konuşma sırasında kendisini dinleyen öğretmenlerden birinin sakız çiğnediğini fark edince kızdı. Birinci, “Öğrencileriniz sizin karşınızda sakız çiğnerse ne hissedersiniz?'' diyerek tepki gösterdiği öğretmene çiğnediği sakızı yutturduktan sonra konuşmasına devam etti. Müsteşar Birinci, Hasan Kemal Yardımcı Denizcilik Meslek Lisesi’nde düzenlenen ‘Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı’ konulu seminere katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında, toplumu öğretmenlerin şekillendirdiğine değinen Necat Birinci, “Öğretmenleri de biz eğitiyoruz. Son zamanlarda okul ve evlerde yaşanan şiddet gündemin hep ilk sırasında oluyor. Bunun önüne geçilmesinin ilacı öğretmenlerdir. Öğrencilerinize sevgiyi, hoşgörüyü, paylaşımı, ilim ürünleri aracılığıyla verebiliyorsanız, şiddet duygularını da dingin hale getirebilirsiniz. Dünyanın en sıkıntılı şeyi gelişme süreci içinde dar sıraların arasında sıkışmaktır. Dar sıraların arasını, öğretmenlerin ders veriş şekilleri zenginleştirecek, çekilir hale getirecektir'' dedi.

Müsteşar Necat Birinci, konuşması sırasında, bir öğretmenin sakız çiğnediğini görünce sinirlendi. Öğretmenden sakızını yutmasını isteyen Birinci, “Sakız çiğneyerek bir konuşmayı dinlemek doğru değil. Böyle olunca konuşmaya kendinizi veremezsiniz. Siz eğitimin merkezindeki kişilersiniz. Öğrencilerinizin karşısında bile sakız çiğnemeyin. O zaman onlar da sizi dinlemez, onlar da sizin karşınızda sakız çiğner ve yüzünüze karşı şişirip patlatırlar'' dedi. Birinci, adı açıklanmayan öğretmenin sakızı yuttuğundan emin olduktan sonra konuşmasına devam etti.
Rize Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu belirterek “Müsteşarımız, konuşması sırasında bir öğretmen arkadaşın sakız çiğnediğini görünce, ‘Zinde düşünemezsin. Benim anlattıklarımı da anlamazsın. Sakız çiğnerken beynin benim dediklerimi anlamaz’ gibi bir çıkışta bulundu. Biz de ön sırada oturduğumuz için hangi öğretmen olduğunu anlayamadık. Müsteşarımız öğretmenin kimliğini açıklamadı, ‘o gereken dersi almıştır’ demekle yetindi'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum