1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’de oğul veren arılara İl Genel Meclisi üyesi müdahale etti
Rize’de oğul veren arılara İl Genel Meclisi üyesi müdahale etti

Rize’de oğul veren arılara İl Genel Meclisi üyesi müdahale etti

Arıcılıkta oğul vermek olarak bilinen arıların kovan dışında başka bir topluluk oluşturması olayına Rize’nin Çayeli ilçesinde İl Genel Meclis üyesi müdahale etti.

A+A-

Cengiz Yıldırım
RİZE (İHA) - Arıcılıkta ‘oğul vermek’ diye adlandırılan olay Rize’nin Çayeli ilçesinde meydana gelince olaya İl Genel Meclis Üyesi Musa Çağıran el koydu.

ogul4.jpg

Kovanı terk eden ana arı yeni bir arı topluluğu kurarak bütün araları ilçe meydanındaki Ahmet Mesut Yılmaz Parkı’nda bir ağaca topladı. O esnada durumu fark eden İl Genel Meclis Üyesi Musa Çağıran yanındaki bir vatandaşla birlikte duruma müdahale etti.

ogul3.jpg

Olay yerine ilk önce boş bir kovan getirildi. Daha sonra arıların arasından alınan ana arı kovana yerleştirildi. Ana arının kovana yerleştirilmesi ile bir anda bütün arılar kovanda toplandı.

ogul2.jpg

ogul1.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız