1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de Papa protestosu
Rize'de Papa protestosu

Rize'de Papa protestosu

Kamu-Sen Rize Şubesi tarafından Cumhuriyet alanında düzenlenen basın açıklamasında Papa'nın Türkiye gezisi protesto edildi.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Kamu-Sen Rize Şubesi Üyeleri, Hazreti Peygambere hakaret etme cüretinde bulunan Papanın Türkiye ziyaretinde özür dilemesi gerektiğini belirterek Rize Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması yaptılar.
Kamu–Sen Rize Şube Başkanı Celal Akarsu, Papanın amacının Türkiye’ye sızmak olduğunu söyleyerek “Papanın amacı kanlı, kinli, kavgalı olan Katolik kilisesi ile Ortodokslar arasında diyalog kurmak, Hıristiyanlar arasında birliği sağlamaktır. Böylece Hıristiyanlığı Müslümanlar karşısında tek yumruk haline getirmektir. Papa Türkiye’ye hürmet için değil küresel emperyalizmin dini boyutunu güçlendirmek için gelmekte. Bilindiği gibi 11 Eylül olaylarından sonra ABD başkanı Bush tarafından başlatılan Haçlı seferleri Afganistan da, Irak’ta, Filistin ve Lübnan da oluk oluk Müslüman kanı akmaktadır. Daha önce de Hz. Peygamberimize karikatür yoluyla hakaret edilmiştir. Burada Müslüman, Hıristiyan savaşı çıkarmaktır amaçları” dedi.

Kamu-Sen başkanı Celal Akarsu konuşmasında “Soruyoruz Papaya, Türkiye’ye bu iddialarını gerçekleştirmek için mi geliyorsun, Heybeliada Ruhban okulunu açmak için mi, yoksa Ayasofya’yı kiliseye dönüştürmek için mi? Bunlar için geliyorsan buna ne senin ne de arkandaki kişilerin gücü yetmez.” Diye konuştu.
Ellerindeki dövizlerde “İstanbul Vatikan olmayacak”, “Papa defol”, “Diyalog yok, Hak Yol İslam” ve “Kâfirlerin Korkusu, Muhammed’in Ordusu” yazan sendika üyeleri basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
9 Yorum