1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Rize’de Yeşilay Haftası kutlamaları
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Rize’de Yeşilay Haftası kutlamaları

A+A-

Malumunuz her yıl 1–8 Mart tarihleri Yeşilay Haftası olarak kutlanmakta bu çerçevede her türlü madde bağımlılığının zararları kamuoyuna ve bilhassa okullarda öğrencilerimize bir hafta boyunca anlatılmaktadır.
Tabii Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi ülke genelinde yayılmış olan büro ve temsilcilikleri bağımlılıkla ilgili çalışmalarını 365 gün sürdürmektedir.
Çünkü tarihin hiçbir döneminde, tabii ve patolojik afetler de dâhil, hiçbir felaket insanlığı günümüzdeki sigara, alkol ve uyuşturucu salgını kadar tehdit eden bir sorun haline gelmemiştir. İşte bu sebeple insan ve toplumların en büyük tahripçisi durumundaki zararlı akımlar ve alışkanlıklarla mücadeleyi gaye edinen, Yeşilaycılık, kutsal bir vatan ve insanlık görevidir. Bu sebeple Yeşilay idealine dönük her hizmet kutsaldır ve takdire şayandır.
Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da hafta ile ilgili etkinlikler Rize ve okullarımızda tarihinde ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde kutlanmış oldu.
Bu kutsal hizmet çalışmalarımızda, Yeşilay Rize Temsilciliği olarak bizlere destek olan, Sayın Valimiz Kasım Esen, Yardımcısı Cengiz Karabulut ve Fuat Gürel, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Özel Kalem Müdürü Fahrettin Kaya, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Milli Eğitim İl Müdürü Rasim Çelik, Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Diren, Kızılay Başkanı M.Nuri Gezmiş, İl Müftüsü Zeki Sayar ve bu çalışmalarımızda emek sarf eden tüm gönüllülere bir kez daha saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum.
Bu yıl aylar öncesinden öğrenci ve öğretmenleriyle yapmış olduğu hazırlıklar neticesinde, Yeşilay Haftası kutlamalarını Doğuş Çay İlköğretim okulunda çok renkli ve anlamlı bir şekilde, büyük bir gayret ve başarı sonuncunda kutlanmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Halil Pehlivan, öğretmen ve öğrencilerini kutluyorum. Bu kutlama törenlerinde günün manasına yönelik doyurucu konuşmaları ile bizleri mutlu eden, Vali Yardımcımız Sayın Cengiz Karabulut ve kutlamalara katılan tüm müdürlerimize, velilerimize ve siyasilerimize şükranlarımı iletiyorum. Şahsıma sunmuş oldukları plakete de teşekkür ediyorum.
Yeşilay haftası kutlamaları kapsamında konferans vermek için bizleri ilçesine davet eden, İkizdere’mizin başarılı Kaymakamı Sayın Emre Çınar’a, bu konferansımıza iştirak eden İkizdere Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Müftüsü, İkizdere Yeşilay Temsilcisine, doktoru, okul müdürü, öğretmenleri, öğrencisi ve velileri vs. tüm İkizdere halkımıza Yeşilay adına teşekkür ediyorum.
Yine Rize Merkez Kurtuluş İlköğretim Okulumuzda kendi sınıf öğrencilerimize mini bir konferans vermek ve onların sorularını cevaplandırmak için davet eden 4/C sınıf öğretmeni Ayşegül Karabayraktar’ı bu anlamlı düşüncelerinden dolayı kutluyorum.
Haftanın son gününde, kutlamalar kapsamında ziyaretimize gelerek bizleri onurlandıran, İyidere ilçemizin başarılı Kaymakamı Sayın Bülent Uygur ve Ardeşen’de Gelişim TV’ye canlı yayında konuğu olduğum programın başarılı sunucusu Abdullah Uzun hocamıza ve televizyonun Müdürü Cumali Dalbastı beye, canlı yayında konuğumuz olan AK Parti Rize Milletvekili Sayın Dr. Lütfi Çırakoğlu’na teşekkür ediyorum. İki yıldır kargodan, ulaşımdan, kırtasiyeden, fotoğraf, CD ve görüntü çekimine kadar gönüllü olarak yaptığım, maddi giderlerini bizzat şahsımın karşıladığı bu çalışmalarımda artık özel sektör ve kamu kurumlarımızdan da destek bekliyorum.
Bu çalışmalarımda bana materyal noktasında yardımcı olan Belediye Başkanımız Halil Bakırcı beye, Milli Eğitim Müdürümüz Rasim Çelik ve Kızılay Başkanımız Mehmet Nuri Gezmiş beylere şükranlarımı iletiyorum. Ayrıca kutlamalar kapsamında görev alan okullarımızın öğrencilerine, Yeşilay’ınkiler dışında çeşitli kitap türü hediyelerimizi temin eden, İl Müftümüz Zeki Sayar ve Çözüm Dershaneleri sahibi Mahmut Dabak beylere teşekkür ediyorum.
Son söz olarak diyorum ki; Türk gençliği, milli varlığımızın ve geleceğimizin teminatıdır. Bu yüce hizmete layık olacak şekilde ahlaklı, inançlı ve faziletli olarak yetiştirilmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum