1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'de yöreye uygun bitki çalı ve meyve fidesi dikimi
Rize'de yöreye uygun bitki çalı ve meyve fidesi dikimi

Rize'de yöreye uygun bitki çalı ve meyve fidesi dikimi

Rize'de 30 farklı türden 300'e yakın yöreye uygun bitki çalı ve meyve fidesi dikimi yapıldı

A+A-

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, AFAD İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “6 Şubat Depremleri Hatıra Bahçesi” fidan dikim etkinliğine katıldı.

fdn4-005.jpg

AFAD Rize İl Müdürlüğü bahçesindeki 1 dönümlük yeşil alanda 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar ansına oluşturulan hatıra bahçesinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi peyzaj mimarlığı bölümü öğrencilerinin de katkılarıyla 30 farklı türden 300'e yakın yöreye uygun bitki çalı ve meyve fidesi dikimi yapıldı.

fdn3-005.jpg

Ağaç dikim töreninde konuşan Vali Baydaş, “Peygamber efendimiz, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ tavsiyesinde bulunmuş. Bu etkinlikle depremde kaybettiğimiz vatandaşımızı hayırla yad edeceğiz. Bu etkinlikte emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

fdn2-007.jpg

Etkinliğe Vali Baydaş’ın yanı sıra; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz, AFAD İl Müdürü Mehmet Salih Avcı, kurum müdürleri, depremzede vatandaşlar, öğrenciler, AFAD personeli ve Orman İşletme personeli katıldı.

fdn1-006.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum