1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rize'den Trabzon'a maç mesajı
Rize'den Trabzon'a maç mesajı

Rize'den Trabzon'a maç mesajı

Rize Valisi ve Belediye Başkanı Trabzon maçı öncesi iki komşu ilin müsabakası için dostluk çağrısı yaptılar.

A+A-

Rize Valisi Kasım Esen, yarın oynanacak Trabzonspor-Çaykur Rizespor maçı önceki her iki takım taraftarına dostluk çağrısında bulundu.
Rize Valisi Kasım Esen ve Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesisleri'ni ziyaret etti. Vali Esen, sporun barış ve insan sevgisi olan bir faaliyet olduğunu belirterek, yarın Trabzon'da oynanacak Trabzonspor-Çaykur Rizespor karşılaşması öncesi her iki takımın taraftarına centilmenlik çağrısı yaptı. Taraftarları, takımlarını sporun ruhuna uygun bir şekilde desteklemeye çağıran Vali Esen, "Bu toplumsal faaliyette eğer barış ve huzuru düşünmüyorsak, sadece yenmek ve yenilmek gibi iki duyguya kapılıyorsak biz yanlış yoldayız demektir. Ben bu maçta her iki tarafa da başarılar diliyorum. Her iki takım taraftarının da sporun ruhuna uygun tezahürat yapacağına ve yenmek ve yenilmekten ziyade ortaya güzel bir maç çıkacağına inanıyorum" diye konuştu.
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ise, her iki takımın taraftarının da oldukça heyecanlı olduğunu belirterek, "Spor kardeşlik demektir. Bölge insanımız biraz heyecanlı olsa da yarın güzel bir maç olacağına inanıyorum. Umut ediyorum ki Rizespor galip gelir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız