1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rizeli Arıcılar yasal statü istiyor
Rizeli Arıcılar yasal statü istiyor

Rizeli Arıcılar yasal statü istiyor

Rize Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fevzi Cıvaoğlu, Rize balının kalitesini korumak için bal tahlil laboratuarı ve paketleme tesisi kuracaklarını söyledi.

A+A-

Naci GÜVEN - Fevzi Cıvaoğlu, Pazar Belediyesi Kültür Salonu’nda arıcılarla bir toplantı yaptı. Az sayıda balcının katıldığı toplantıda Cıvaoğlu 2002 yılında Tarım İl Müdürlüğünün desteği ile kurulan Arı Yetiştiricileri Birliğinin, arıcıların haklarını korumak için önemli çalışmalarda bulunduğunu belirterek, “Bugün 700'e ulaşan üye arıcı sayesinde sesimiz duyulmaya başladı. Rize’de balımızın kalitesini korumak için Valimiz ve yetkili tüm birimlerin destekleriyle bal tahlil laboratuarı ve paketleme tesisi kurmak istiyoruz. Mevcut 700 üyemizin de maddi katkılarına ihtiyaç duyuyoruz. Bugüne kadar 200 üyemiz istenilen 100 YTL’lik yardımları ödediler. Herkesin aynı yardımı yapmasını bekliyoruz. Üyemiz olmayan hiçbir arıcı gelişigüzel teneke içinde, kavanozda, etiketsiz, analizsiz ve patentsiz bal satamayacak, bu şekilde de hem üretici hem de tüketici korunacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız