1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rizeli gençler Ankara'da coştu
Rizeli gençler Ankara'da coştu

Rizeli gençler Ankara'da coştu

Rizeliler Birliği Gençlik kolları tarafından düzenlenen dayanışma şölenine Ankara’da okuyan ve yaşayan 700’e yakın genç katıldı.

A+A-

Gecede Gençlik Kolları Başkanı Engin Dalbastı, Rizeliler Birliği Başkanı Süleyman Basa ile Rize Milletvekili İlyas Çakır birer konuşma yaptılar.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Basa, “Öncelikle Eğitim konusunda Perşembe günü değerli üst düzeydeki bürokratlarımızla birlikte bir değerlendirme toplantısı yaptık. Çok yakın bir dönemde dernek merkezimizde İngilizce Çeviri, Bilgisayar, Diksiyon, Tiyatro kursu açılacaktır.
Bunun yanında Avrupa Birliği Proje hazırlama hususunda 3 tane uzman gözetiminde Avrupa Birliği Proje Hazırlama Kursu Bu hafta Pazar günü Prof. Dr. Reşat Kasap, Tülin Balta ve Gökhan Yıldırımkaya gözetiminde başlamıştır.
Yine biz Ayder Senfonisi Konser Programında bir söz verdik bir Karadeniz müzikalinin tohumlarını dernek olarak atacağımızı söyledik. İşte bu kapsamda dünya birinciliği kazanmış bir öğretici gözetiminde Folklor Kursumuz 1 aydır başlamıştır.
Yine 41 kişiye ancak burs verebildik, ancak diğer ilçe dernekleri ile birlikte toplam burs sayımız 200’ü geçmiştir.” dedi.
 
Gece; Rize, Eskişehir ve Ankara’dan katılan Rizeli genç müzisyenlerin konserleri ile devam etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız