1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rizeli rekortmenlere karanlık şoku!
Rizeli rekortmenlere karanlık şoku!

Rizeli rekortmenlere karanlık şoku!

Rize'nin en çok vergi verenleri için düzenlenen ödül töreninde elektrikler kesildi. Karanlıkta devam eden törende ilginç görüntüler ortaya çıktı.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Rize Defterdarlığı tarafından düzenlenen Vergi Rekortmenleri ödül töreninde elektrikler kesilince ilginç anlar yaşandı.
Rize İli Defterdarlığı 2005 yılı Vergi ödemesinde dereceye girenlere düzenlenen törenle ödüller verildi. Yakamoz Restoran da düzenlenen törene Rize Valisi Kasım Esen başta olmak üzere Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Erol Çelik, üst düzey bürokratlar ve çok sayıda iş adamı katıldı.
 Törende yapılan konuşmaların ardından Rize Valisi Kasım Esen, Katma Değer Vergisi alanında en yüksek vergiyi ödeyen Çaykur için Genel Müdür Ekrem Yüce'ye teşekkür plaketi verdi. Plaketi alan Yüce günün anlamıyla ilgili konuşmasını yaparken elektrikler kesildi. Elektrikler gelmeyince ödül töreni karanlıkta ve ses sistemi olmadan devam etti. Konuşmacılar el feneri yardımı ile konuşma metinlerini okudular. Elektrik kesintisinin, aşırı yüklenme yüzünden kabloların erimesi sonucu meydana geldiği anlaşıldı. Olası bir yangın ihtimaline karşı olay yerine itfaiye çağrıldı. Salon aydınlatması lüküsler ve akülü lambalar sayesinde yapıldı.
 
Rize'de 2005 yılı içerisinde gelirler vergisinde ilk üç sırayı 124 bin YTL vergi ile Cahit Akbeniz, 112 bin YTL ile Asım Cengiz ve 89 bin YTL vergi ile Şemşettin Naiboğlu aldılar. Kurumlar Vergisi alanında ise ilk üç sırayı 8 milyon YTL ile Çayeli Bakır İşletmesi, 428 bin YTL ile Atılgan Otomotiv ve 57 bin YTL ile Engin İtriyat isimli kurumlar aldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum