1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rizeli simitçiye kuruldan ceza!
Rizeli simitçiye kuruldan ceza!

Rizeli simitçiye kuruldan ceza!

Rekabet Kurulu aynı sektördeki başka bir firmanın menü ve logosunu kullandığı gerekçesiyle Rize'deki pastacıya ceza kesti!

A+A-

Özgür TEPE - Rekabet Kurulu, Rize'de bir işletmenin menüsünü taklit eden firmaya 5 bin 491 YTL para cezası kesti.
Edinilen bilgiye göre, Rize'de bulunan Dergah Pastanesi, aynı sektörde faaliyet gösteren bir işletmeyi kendi menülerini taklit ettiği gerekçesiyle Rekabet Kurulu'na şikayet etti. Rekabet Kurulu menüler üzerinde yaptığı incelemede, menülerin birbirinin benzeri olduğunu tespit ederek işletmeye 5 bin 491 YTL para cezası kesti.
Dergah Pastanesi İşletme Müdürü Hasan Ayvaz yaptığı açıklamada, "Menülerimizin aynı olduğunu fark eden bazı müşterilerimiz bizi uyardı. Görüşüp bu hatayı düzeltmek istedik. Ancak görüşme taleplerimiz geri çevrildi. Biz de Rekabet Kurumu'na başvurduk" şeklinde konuştu.
Para cezasına çarptırılan işletmenin sahiplerinden Osman Kopuz ise yaptığı açıklamada, "Biz işletmeyi bu ay devraldık. Davetiyeler bizim devralmamızdan önce bastırılıp kullanılmış. Cezayla biz de sürpriz yaşadık. Cezanın iptali için itiraz ettik. Bizden önceki işletme sahibi menü broşürlerini reklamcıya tasarlatmış. Ortadaki hatanın düzeltilmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız