1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rizeli taksiciler sokağa soba kurdu!
Rizeli taksiciler sokağa soba kurdu!

Rizeli taksiciler sokağa soba kurdu!

Rize'de 7 ay önce Belediye tarafından kulübeleri yıkılan taksi durağı sahipleri kış gelip üşümeye başlayınca sokağa soba kurdular!

A+A-

Mustafa Bayrak - Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın talimatları doğrultusunda kulübeleri kaldırılan taksiciler, cadde kenarındaki kaldırıma soba kurup ısınmaya çalışıyor.
Görüntü kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle şehir içerisinde bulunan bazı taksi durağı kulübelerinin Başkan Bakırcı tarafından kaldırılması sağlanırken, taksici esnafı da kaldırım kenarlarında bulunan ağaç dallarına tabelalarını asarak ilginç yollara başvurmuştu.
Havaların iyice soğumasıyla birlikte kaldırım kenarına kurdukları sobayla ısınmaya çalışan Bizim Taksi Durağı taksici esnafı, bir yandan da müşteri beklerken mağdur olduklarını belirtiyor.
Taksi esnaflarından Haluk Çolak, "Biz olmayan kulübe için Rize Belediyesi'ne 4 milyar kira ödüyoruz. Başkanımız kulübemizi kaldırdı. Yerine daha modern bir kulübe yapmamızı istemişti. Ama şimdi buna da müsaade edilmiyor. Kış günü açıkta kaldık. Hava soğuk olunca üşüyoruz. Üşüyüp hasta olmamak için bu sobayı kurduk" şeklinde konuştu.
Ziya Karakuş ise "Havalar çok soğudu artık dayanılmıyor. Açıkta soba kurmak mantıksız olsa da hiç değilse ellerimizi ısıtmış oluyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum