1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rizeli'nin Vietnamlı İnternet aşkı
Rizeli'nin Vietnamlı İnternet aşkı

Rizeli'nin Vietnamlı İnternet aşkı

Engelli olan Rizeli bir genç, internette tanıştığı yine kendisi gibi engelli olan Vietnam asıllı Kanadalı genç kızla Rize'de yapılan düğünle hayatını birleştirdi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - ÖZGÜR TEPE - İnternette bir yıl önce engellilerin kullandığı bir sohbet sitesinde görüntülü sohbet yaparak işaret diliyle tanışan Vietnam uyruklu Kanadalı Lien Tu Tran ile Rizeli Nazım Feyiz, sanal ortamda başlayan aşklarını dün akşam Rize'de gerçekleştirdikleri düğün töreniyle evliliğe dönüştürdü. Sağır ve dilsiz olan engelli çiftin nikahlarını Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı kıydı. Müslüman erkeklerin gayri Müslim bayanlarla evlenebileceğini ifade eden Bakırcı, "Dinimize göre Müslüman erkekler gayri Müslim bayanlarla evlenebilir. Bayanın Müslüman olma şartı yoktur. Ancak doğan çocukların Müslüman olarak yetiştirilme şartı vardır. Osmanlı padişahlarını örnek gösterebiliriz" dedi.
Bakırcı, daha sonra nikah cüzdanını Kanadalı gelin Lien Tu Tran'a teslim etti.
Engelli çift nikah sonrası İşitme Engelliler Öğretmeni Teoman Öztürk'ün tercümanlığında nasıl tanıştıklarını anlattı. Yeni evli çift işaret diliyle birbirlerini çok sevdiklerini ve mutlu olduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız