1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’nin 106. kurtuluş yıl dönümü
Rize’nin 106. kurtuluş yıl dönümü

Rize’nin 106. kurtuluş yıl dönümü

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106. Yıldönümü çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

A+A-

Ali Maşalacı
RİZE (İHA) -
 Rize Valiliği tören alanında düzenlenen programın açılış konuşmasını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yaptı.

rahmimetin2-004.jpg

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “2 Mart, Rize'nin kurtuluş günü, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin simgesi, onurlu direnişinin zaferi ve vatan sevgisinin bir ifadesidir. Bu anlamlı günü coşku ve gurur içinde kutlamak, tarihimize ve mücadele geleneğimize olan saygımızın bir göstergesidir. Tarihi şan ve şerefle dolu bir milletin torunları olarak, geçmişimizin mirasını yürekte taşıyoruz. Bağımsızlığımızı korumak için verdiğimiz zorlu imtihanlar, bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin fedakârlıklarıyla örülmüş bir destanı temsil ediyor. Milli mücadele yılları, tarihimize altın harflerle yazılmış en zorlu dönemlerden biridir. Bu dönemde, milletimiz tüm imkânsızlıklara rağmen vatanını savunmuş, özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna canını ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

kurt1-003.jpg

Şiirlerin okunması ve halkoyunları gösterilerinin ardından Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerden oluşan mehter takımının gösterisi izlendi.

kurt4-001.jpg

Program Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlemiş olduğu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

kurt5-001.jpg

kurt6-001.jpg

kurt3-002.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum