1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. RİZE’NİN EKSİĞİ GOLCÜ
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

RİZE’NİN EKSİĞİ GOLCÜ

A+A-

Mustafa Denizli ile birlikte değişim rüzgârlarının estiği Ç. Rizespor'da en büyük sıkıntı günlerdir yapılamayan transferler. Yeşil-mavililer sezona başlayan kadronun gerisinde kaldı

Kabus gibi geçti

Mustafa Denizli yönetimindeki Ç.Rizespor’un Rize'de gerçekleştirdiği 2. yarı hazırlıkları   değerlendirmesine başlık ararken çok düşündüm. Onlarca kelime değiştirdim. Sanırım bu en güzeli. Nedenine gelince 17 yıldır Rizespor’u takip eden biri olarak bir hazırlık dönemini daha geride bıraktık. Yeşil-mavililer Süper lige çıkmak hedefiyle başladığı sezonun ilk yarısında hayal kırıklığı yaşadı. İlk 10 hafta her şey iyi giderken müthiş bir düşüş başladı ve son haftalar kabus gibi geçti.

Hemen işe koyuldu

Bu başarısız durum Engin Korukır ile yolların ayrılmasına neden oldu. Ardından da Efsane teknik direktör Mustafa Denizli Rizesor'un yeni teknik patronu olduktan sonra kolları sıvayıp  işe koyuldu. Futbolun her alanı ile ilgili olarak büyük yetkilerle donatılan Mustafa Denizli ile birlikte Rizespor'da büyük bir değişim yaşanmaya başlandı. Rize'de gerçekleştirilen hazırlıklarda en büyük sıkıntı bir türlü yapılamayan transferler oldu. 

Sıkıntı yapılamayan transferler

Yeşil-mavili takımda şuanda en büyük sıkıntı kadronun yetersizliği. Zaten Denizli'de bunun mesajını günler öncesinden verdi. Rizespor sezona başladığı kadronun gerisinde. İlk yarıda takımın iskeletini oluşturan banko oyuncular yok. Jallov, Uche ve Hakan, sakatlıklarından dolayı sezonu kapattı. Sezon başında 1 numaralı transfer olan Kenan, Fahri, Erhan Şentürk ve İlyas ile yollar ayrıldı. 

Yerleri dolmadı

Rizespor'da sakatlıklarından dolayı sezonu kapatanlar ile birlikte gönderilenlerin yeri hala doldurulamadı. Bununla da Denizli'nin kafasındaki düşünceleri ile uyguladığı farklı oldu. Çünkü istediği transferler bir türlü gerçekleştirilemedi. Tecrübeli çalıştırıcının kafasında onlarca soru işareti var. Rizespor, 2. yarının başlamasına 3 gün kala giden oyuncuların yerlerini bile dolduramadı. En büyük problemi da forvette yaşıyor. 

Temel oluşturuyor

Mustafa Denizli ile birlikte Rizepor'da değişim rüzgarları esiyor. Futbolla ilgili tüm yetkiler Denizli'de olduğundan tecrübeli çalıştırıcı, geldiği ilk günden itibaren farkını ve farklılığını ortaya koydu. Artık futbolcular tesiste kalmıyor.Herkes eve çıktı. Antrenman sahalarının çevreleri de hızla kapatılıyor. Mustafa Denizli, bilgi,birikim ve tecrübeleri ile Rizespor'da bir futbol temeli oluşturmaya başladı. Olması gerekenleri yapıyor. 

Beklenti çok fazla

Bunlar olurken taraftarın ve camianın beklentisi süper lige çıkmak. Çaykur Rizespor' da süpür lig hasretine bu sezon son vermek istiyor ama yönetim yaptığı yanlışlardan ders almayıp başarının gelmesinde büyük zorluk çekiyor. Denizli, "Ben fazla transferden vaz geçtim gidenleri yerine koyarsak buna kafi derim" dedi. Ama Rizespor yönetimi istenilen transferleri hala yapmış değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum