1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'nin şekli değişti
Rize'nin şekli değişti

Rize'nin şekli değişti

Rize Belediye Başkan Yardımcısı Şenay Turan, başlattıkları çevre düzenleme çalışmasıyla Rize'nin çehresini değiştirdiklerini söyledi.

A+A-

Göktürk FIRAT - Rize Belediye Başkan Yardımcısı Şenay Turan, Rize'de gözle görülür çevre düzenlemesi yaptıklarını belirterek, "Rize, küçük bir şehir olmasına rağmen maalesef çarpık kentleşme ve görüntü kirliliğini üst seviyelerde yaşayan bir ildi. Biz Başkanımız Halil Bakırcı'nın talimatlarıyla uzman kadrolarla 1 yıl önce bir çalışma başlattık. Rize Belediyesi'nde ilk kez bir şehir planlamacısı görevlendirdik. Kendisi bayan olan bu şehir planlamacımızın bilgilerinden de istifade ederek ilk önce görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmaya çalıştık. Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Deniz Caddesi ve Ziraat Yokuşları üzerinde bulunan kötü görünümlü tabela ve çatıları kaldırttık. Dış cephesi sıvasız binaları sıva yaptırıp boyattık. Binaların boyanmasında birbiriyle uyumlu renklerin kullanılmasına dikkat ettik. Altyapı çalışmalarıyla kaldırım ve parke işlemleri yaptık. Halkımız çalışmalarımızda bize zorluk çıkartmayıp yardımcı oldu" dedi. İşte eski ve yeni halleriyle Rize'den kareler:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız