1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’nin simgelerini pastaya dönüştürdüler
Rize’nin simgelerini pastaya dönüştürdüler

Rize’nin simgelerini pastaya dönüştürdüler

Rize’nin simge yapıları arasında yer alan şehir merkezindeki 29 metrelik dev çay bardağı ve yörenin tarihi kemer köprüleri bir pastane işletmesi tarafından pastaya dönüştürüldü.

A+A-

Ali Maşalacı-Hasan Fehmi Demir
RİZE (İHA) - Rize’de bir süre önce hizmete giren Nanna Pastanesi yörenin tarihi kemer köprülerinden ve kent merkezinde bulunan 29 metrelik dev çay bardağının bulunduğu çay çarşısından ilham alarak yaptığı pastalarla dikkat çekti.

pasta4-002.jpg

Dev çay bardağı ve yörenin tarihi köprüleri pasta halinde dönüştürmek için ustalar günlerce uğraş verdi. Ortaya çıkan eserler ise pastaneye gelen vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Şeker hamurundan yapılan yöresel mimarili pastalar sayesinde pastane benzer siparişler almaya başladı.

pasta3-003.jpg

Pasta ustalarının yöresel mimarili pastalarının büyük ilgi gördüğünü ve çokça sipariş almaya başladıklarını belirten Pastanenin Halka İlişkiler Sorumlusu Esra Kıran Aksoy, “Rize’ye özgü bir şeyler olsun istedik. Sonrasında ustalarımızla görüştük. Onlarla tarihi kemer köprü ve Rize çay çarşısına karar kıldık. Güzel de oldu, ilgi de gördü. Fotoğraf amaçlı daha çok ilgi çekti. Ne olduğunu merak ettiler. Bunların hepsi şeker hamurundan yapıldı. Bunlar yenmiyor, maket. Bunları gören Rizeliler farklı talepler ile pastanemize başvurmaya başladı” ifadelerini kullandı.

pasta5-002.jpg

pasta1-004.jpg

pasta2-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum