1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. RİZESPOR ARİTMETİĞİ
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

RİZESPOR ARİTMETİĞİ

A+A-

Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan ve yönetimi birçok hata yaptı, yapmaya da devam ediyor.

Başkan ve yönetiminin, Rizespor’u 3 yıldır neden Süper Lig'e çıkaramadıklarının nedenlerini bulup ortaya çıkarmadan başarılı olma şansları yok.

2010 Yılı Mayıs ayında son maçını kazanarak ligde kalan Rizespor, 2011 Mayıs’ında Play Off maçında Orduspor karşısında hezimete uğrayarak eşikten döndü. Yönetim 240 dakikayı yönetme başarısını gösteremedi. Süper Lig’e çıkma şansını elleriyle rakibine verdi.

Sadece Süper Lig’e çıkmak değil ki kaçan...

Binbir emekle ortaya çıkartılanlar da elden birer birer uçup gidiyor. Futbolcu transfer etmenin sonu yok. Zaten Rizespor’un da en iyi yaptığı şey transfer etmek. Ama sadece etmek. Her sezon yapboz tahtası gibi onlarca futbolcu alarak yeni bir takım yap. Sezon sona erince boz gitsin.

Rizespor yönetimi sezon içinde toz kondurmadığı kadrosunu yine bozdu. Dolmuşlarda bile bu kadar bozuk para dağıtılmaz. Bulunmaz Hint kumaşı değiller elbette. O formayı giydiklerinde hakkını verdiler mi? Vermediler. Oluşan durum formadan mı, kendilerinden mi? Ya da yönetimin yanlışlarından mı?

Zaman içinde oluşan ikili üçlü kontağın kaybolması. Daha iyisini, ya da daha kötüsünü alabilirsiniz. Fakat birlikteliği, iskeleti, istikrarı kuramadıktan sonra bir yere varamazsın. Neticede birbirine fayda eden yapı mevcuttur.

Yine her şeyi baştan alacak teknik adam.

Uyum denen şey önemli. Devamı için yönetenlerin uyumaması gerekiyor. Hatalar oyunudur futbol, bedel ödetmekte gecikmez. Zamanlama ve pozisyon hatası yapmayacaksın. Hatası az olandır hedefe varan.

Ama gel gör ki Rizesportif AŞ hata üstüne hata, yanlış üstüne yanlış yapmaya devam ediyor. Futbolda topun söylediğini iyi anlayacaksın. Kademe diyorsa geç kalmak işe yaramaz. Müdahale işi de ayar ister. O ayarsızlıktır Rizespor’u sıkıntıya sokan.

Ne zamanlaması, ne de müdahalesi tutmamıştır.

Rizespor başkanı ve yönetimi kadroyu bir kez daha yeniliyor. Kale hariç her taraf değişecek. Rizespor camiası ve taraftarı bir kez daha hayal kırıklığı yaşadıktan sonra güveni de inancı da azaldı. Başkan ve yönetim, transferde; şimdilik bu durumu giderecek, taraftarının gönlünü hoş tutabilecek, yeni sezon için takımına güvenini pekiştirecek bir hava yaratamadı. Bu konuda en stresli kulüplerden biri olduğundan bu anlamda yönetimin işi çok zor, kabul etmek gerek.

Durum böyleyken yapılan yanlışlar; sabır, zaman ve anlayış gibi masum ve haklı talepleri engelliyor. Süper lige çıkan takımlar güllük gülistanlık, Rizespor’da ise her yaz başında yapılan yaprak dökümü.

Balık kaçtı bir kere. Ne söylenir bundan sonra? Söylesen ne yazar. İşi bileceksin işi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum