1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Rizespor nasıl olacak?
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Rizespor nasıl olacak?

A+A-

Ç.Rizespor Antalya kampı önceki gün sona erdi. Atmaca’da işler bayağı değişti. Bu değişikliklerin neler getireceğini ikinci yarı başladıktan sonra daha net göreceğiz.

İbrahim hoca ikinci yarı öncesi hazırlık dönemini iyi bir planlama yapmış. Ligler başlayana kadar süreyi saat saat hesaplayıp eksik yönlerine çok doğru teşhis koyup zorlu geçecek maratona oyuncularını dört dörtlük antrenman programı uygulayarak hazırladı. 

 Üzülmez'in İkinci yarı öncesi futbolcuların dayanıklılık yerine teknik kapasitelerin ön plana çıkartan uyum idmanlarını gördük. Futbolcularına yüklenmeden gönül alıcı çalışmalar benimseyip dozu hafif tuttu. Organizasyon antrenmanları yapmadı. Genç çalıştırıcı saha içinde taktiğini açıklarken bunun nasıl yapılacağını futbolcularına tecrübelerine ve yaratıcılıklarına emanet etti. 

 Takımın her şeyinde değişmiş gözüküyor. İbrahim Hoca, daha ciddi, daha bilinçli çalışmalar içinde. Antalya kampında zaman zaman kaytaranlar oldu ama kaytaranlarda pabucun ne kadar pahalı olduğunu gördüler. Üzülmez ekibiyle birlikte ağır çalışma yaptırdığı günde bile oyuncularını sıkmadan topla sık sık buluşturarak antrenmanları zevkli hale getirdi. Genelde bu tip dönemlerde futbolcular yorgunluktan şikayet ederken sah

Yeşil-mavililer hem transfer hem de oyun anlayışıyla farklı bir görüntüde olacağını düşünüyorum. Kalede Gökhan’ın yeri garanti. Sol taraf Mehmet Uslu ve Özgür Çek ile etkili. Sağ tarafa da ise Koray’ın transfer edilmesi ile birlikte çok tatlı ve zevkli bir rekabet yaşanacak. Sıkıntı stoper de. Defansın merkez noktasına nokta transfer şart. İlk yarı sonun da gönderilmek istenip kendine takım bul denilen Petruccı kampa moralsiz başladı ama düzeldi. Alternatifi yok gibi. Robin Yalçın’ında öyle. Galip Güzel isabetli ve yerinde bir transfer olarak orta sahaya dinamizm katacak. Recep Niyaz kampın en çalışkanı. Hazırlık maçında goller atıp formda olduğunu gösterdi. Oğulcan bildiğimiz gibi. Lincoln neşesini saha dada göstermeli. Beklentinin fazla olduğu bir isim. Çok daha fazla üretim göstermeli. Umarım gösterir ve katkı sağlayıp başarılı olur. Samudıo kampın çalışkan isimlerinden biriydi. İlk yarıda 5 tanesi penaltı dan 9 gol attı. Gol krallığındaki iddiasını performansını artırarak göstermeli. Süleyman Koç, ne zaman ne yapacağı nasıl oynayacağı belli olmayan biri. İkinci yarı da daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum. Her ne kadar ilk yarıda sakatlığı nedeniyle bekleneni veremeyen Kweuke’ nin yokluğunda şimdi Vedat Muriç var. TFF 1.ligi iyi bilen gol kralı olan Muriç’in katkısının nasıl olacağını ben de çok merak ediyorum. Rizespor’un tek hedefi süper lige geri dönmek. Bunu başarmak  için İkinci yarıda nasıl bir Rizespor olacağını hep beraber göreceğiz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız