1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rizespor'da Çalımbay imzaladı
Rizespor'da Çalımbay imzaladı

Rizespor'da Çalımbay imzaladı

Rizespor Rıza Çalımbay ile son bir yılı opsiyonlu 2.5 yıl resmi sözleşme imzaladı. Çalımbay ilginç açıklamalar yaptı.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve As Başkan Ekrem Yüce ile Genel Kaptan Yılmaz Zehiroğlu'nun da hazır bulunduğu imza töreninde Teknik Direktör Rıza Çalımbay, bir yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşmeye imza attı. Çaykur Rizespor ile yeniden anlaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Çalımbay, daha önce görevden ayrılması nedeniyle kendisine gösterilen tepkilerin normal olduğunu ve bunu anlayışla karşıladığını söyledi. Çaykur Rizespor'un iyi olduğu bir dönemde kulüpten ayrıldığını belirten Çalımbay, "Ben Çaykur Rizespor'dan mutlu bir şekilde ayrıldım. Gelen tepkileri normal karşılıyorum. Yolumuza devam etseydik bu takım belki de Avrupa kupalarına gidecekti. Çaykur Rizespor'dan ayrıldığımda Beşiktaş ile aynı puandaydık. Giderken takımı çok yi bir yerde bırakmıştım. Takımın çok daha iyi bir yere gideceğini düşünerek gittim. Çaykur Rizespor kötü bir durumda olsaydı kesinlikte gitmezdim" dedi.
Bir soru üzerine kulüpten ayrılırken Koray ve Kürşat'ın da takımdan ayrılmasını değerlendiren Çalımbay, "Ben Beşiktaş'a giderken bir süre sonra Koray ve Kürşat'ın sözleşmeleri bitecekti. Sezon sonu bedava gideceklerdi. Ben Koray ve Kürşat ile anlaşma yaptım. Çaykur Rizespor camiasına bence çok iyi para kazandırdık. Yoksa Koray ile Kürşat, 5 ay sonra ellerini kollarını sallaya sallaya gideceklerdi" ifadelerini kullandı.
Çalımbay, kulüp eski teknik direktörlerinden Güvenç Kurtar'ın kendisi hakkında söylediği sözlerle ilgili olarak da, "Arkamdan Güvenç Hoca birkaç laf söylemiş. Bir kere benim kendisiyle muhatap olmam mümkün değil. Güvenç Hoca ile işim olmaz. Kendisinin haksız olduğu bir yer var. Bir kere minnet duyması lazım. Sezon başı bu camia ona güvenerek göreve getirmiş. Bu takımı ona emanet etmişler. Güvenç Hoca burada başarısızken veya kötü bir netice aldığında benim adım gündeme geliyorsa benim bunda yapabileceğim birşey yok" diye konuştu.
Yapacakları çalışmayla Çaykur Rizespor'u hakettiği yere taşıyacaklarını söyleyen Çamlımbay, "Elimizde iyi bir kadro var ve buna fazla bir takviye yapma şansımız yok. Yönetimimiz bize çok büyük bir destek veriyor. Taraftarımıza güveniyoruz. Biz de buradaki her şeyi yoluna koyacağız ve Çaykur Rizespor'u layık olduğu yere getireceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız