1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Rizespor'dan açıklama
Rizespor'dan açıklama

Rizespor'dan açıklama

Rizespor Başkanı İbrahim Turgut, son gelişmeleri değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Rizespor Başkanı İbrahim Turgut, TFF 1. Ligi'nin 24. haftasında yarın deplasmanda karşılaşacakları Yılport Samsunspor maçında dost ve sportmence mücadele edip, galip gelmeye çalışacaklarını söyledi. 

ibrahimturgut.jpg

Turgut, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük acı yaşadıklarını, yaraların sarılması için her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirtti. Deprem bölgesindeki spor kulüplerinin faaliyetlerine ara verdiğini hatırlatan Turgut, bu kulüplere destek olmak için bazı transferler yaptıklarını ifade etti.

Yılport Samsunspor ile zor bir deplasman maçına çıkacaklarını vurgulayan Turgut, "Bizim için çok önemli bir maç. Maçın önemini biliyoruz. Çok iyi hazırlandık. Dost ve sportmence mücadele edip galip gelmeye çalışacağız." dedi.

Turgut, ligden şampiyon olarak çıkmayı hedeflediklerinin altını çizerek, "İlk yarıda yapabildiklerimiz, yapamadıklarımız oldu. Bazı oyunculardan beklediğimiz verimi alamadık. İşin sonunu hesap edip aldığımız mesuliyeti, Rizelinin sevdası Rizespor'u en doğruya götürmek için çalışıyoruz. Devre arasında ciddi transferler yaptık. Bizim bu konudaki şampiyon olma isteğimizi ortaya koyuyordur." diye konuştu.

Transfer yaparken dikkatli davrandıklarını dile getiren Turgut, "Kadroya oyuncu katarken ekonomik dengeleri bozmamaya özen gösterdik. Kulübümüzün ekonomik anlamda günü gelmiş, gecikmiş, ödenmemiş borcu yoktur." ifadelerini kullandı.

Süper Lig’de Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın son maçlarında yapılan protestolar üzerine kulüp olarakl açıklama yayınladıklarını anlatan Başkan Turgut, "Böylesine bir durumda çıkıp da ayrıştırıcı, bölücü, kin, nefret kusan söylemler oldu mu bizimde Rizeli olarak sesimiz çıkar" dedi.

Başkan İbrahim Turgut açıklamasını şu şekilde devam ettirdi: “Bizim ne Fenerbahçe, ne Beşiktaş, ne Galatasaray, ne de başka bir kulüple hiçbir sıkıntımız, hiçbir kinimiz, hiçbir olumsuz fikrimiz de yok. Biz ülkemizin böylesine büyük bir felaketten geçerken yazıda da belirttiğimiz gibi atılan gollere sevinmeye bile utanırken, ülkemizin her zamankinden daha çok milli olmaya, bir olmaya, beraber olmaya, şahsım ve kulübüm olarak birliğine beraberliğine bu kadar önem veren bir kulüp olarak bizim hassasiyetimiz asla büyük kulüplerin hiçbirine değildir. Hepsiyle de iyi diyaloglarımız vardır. Taraftarıyla da iyi diyaloğumuz vardır. Kulüp üyeleriyle iyi diyaloğumuz vardır. Başkanlarıyla da iyi diyaloğumuz vardır. Bizim hassasiyetimiz ülkemizin geçtiği zor süreçten milletimizin de birlik ve beraberlik duruşuna zarar verdiğini düşündüğümüz birkaç kendine bilmezedir. Bizim söylediğimizi bunun dışına taşıyıp Rizespor'u ve şahsımı bu kurumlarla zıtlaşan, bu kurumlara karşı olan taraftara göstermeye çalışanların hepsi de büyük yanlış ve ayrıştırma içerisinde olanlardır. Biz Rizeliyiz, Rizeli dediğinde ülkenin birliğini, ülkenin menfaatini, beraberliği isteyen olmuştur. Böylesine bir durumda çıkıp da ayrıştırıcı, bölücü, kin, nefret kusan söylemler oldu mu bizim de Rizeli olarak sesimiz çıkar. Elbette ki saygımızı ve sevgimizi yerini biliriz ama kendini bilmez üç, beş kişiye de pabuç bırakmayız. Bunu kurumlarla, bunu taraftarla, bunu sokakla özdeşleştirenler, bölücülük yapıyordur ve ayrımcılığı yapan kendileridir. Bizim asla bu kurumlarla derdimiz yoktur. Üç, beş kendini bilmeze, ayrımcılık yapmak isteyene, ülkenin huzurunu kaçırmak isteyene de söyleyecek sözümüz her zaman olur"
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
8 Yorum