1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. RİZESPOR'UN ANTALYA KAMPI
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

RİZESPOR'UN ANTALYA KAMPI

A+A-

Antalya kampında sorunlarını çözemeyip nokta transferlerini yapamayan Rizespor'da en büyük değişim Hikmet Karaman'ın kayıtsız şartsız egemenliği

Ç. Rizespor Antalya kampını ve Alanyaspor maçı hazırlıklarını bugün yapacağı antrenmanla tamamlayacak. Bununla da şimdi sıra geldi kampın değerlendirmesine. Yıllardır Rizespor’u takip eden biri olarak bir kampı daha geride bıraktık. Geçen sezonu büyük bir hayal kırıklığıyla tamamlayan ve son haftalarda kazandığı maçlarla Lig’de kalan yeşil-mavililer sezon başında yeni bir kadro oluşturdu. Hikmet Karaman'ın sürekli ekonomik olup genç ve gelişime açık dediği kadro tam bir hayal kırıklığı yarattı. Devreyi 13 puanla ateş hattının üstünde tamamladı. Ne kadar acı bir durum.

Evet, Rizespor üst üste 4 yıldır mücadele ettiği süper lig de gerekli dersi almayıp, başarıyı yakalamakta büyük zorluk çekiyor. Bu başarının yakalanmamasının en büyük nedenlerinden biride 3.kez geldiği Rizespor' da 3.sezonunu geçiren Hikmet Karaman'ın yanlışları önemli etken. Her sezon 10-15 oyuncu transfer edip yeni bir takım kuruyor. Geldiğinden itibaren sürekli bir algı operasyonu yapıyor. Özellikle bu sezon başkan Metin Kalkavan'ın verdiği büyük yetkilerle egemenliği kayıtsız şartsız eline aldı. Yarattığı sorunlar çözülmüş değil.

 Astığı astık, kestiği kestik.

Takımın üstüne çok büyük baskı oluşturdu. Bu durumdan da futbolcular çok rahatsız. Futbolcular bu anlamsız baskı yüzünden antrenmanlarda bile yapmak istediklerini yapamaz hale geldiler. Kamplar ne içindir. Çalışmak için. Rizespor' da eksik kadrosuyla çalıştı. Hikmet Karaman, rahatsızlığı nedeniyle 5 gün antrenmana çıkamadı. Takımı yardımcılar çalıştırdı. Futbolcuları değerlendirmeye gerek yok. İlk yarıdaki maçlarda izlediğiniz gibi. Hem Karaman'ın hem de yönetimin kampa yetişecek dediği transferler maalesef yine yetişmedi. Geleneklere bir kez daha sadık kalındı.

Sadece önceki Avusturya'nın Sturm Graz takımından transfer edilen 22 yaşındaki Nijeryalı forvet Bright Edomwonyı. Buda çok fazla nokta transfer sayılmaz. Nasıl olduğunu oynadığında göreceğiz ama çok fazla beklenti içinde olunmasın. Bugünde Avusturya'dan uzun süredir peşinde olunan Alexwander Grünwald transfer edilebilir.  Devre arası kampının çok çalışma ile fazla bir ilgisi yoktur. Önemli olan eksikleri ve sorunları gidermektir. Rizespor hem eksiklerini hem de Karaman'ın yarattığı sorunları gidermeden 2.yarıya yarın başlayacak. Nal mı toplayacağız? Başarılı mı olacağız? Buna göreceğiz. Allah yardımcımız olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum