1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Rizespor'un Kartepe kampı
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Rizespor'un Kartepe kampı

A+A-

Bir tarafta Süper Lige çıkmayı bekleyen camia, diğer yanda birçok eksiği olan takım var ortada. Ancak tribün desteği, takımın forması, yeni stat ve başarıya aç oyuncularla Rizespor hedefine ulaşabilir. Yeni sezon hazırlıkları gecikmeli olarak Rize’de başladı. Ardından Kızılcahamam kampı ve oynanan 3 hazırlık maçı. Şimdi de devam eden Kartepe kampı. Bu süre içinde yapılan çalışma ve oynanan hazırlık maçlarında geleceğe yönelik bir durum netleşmedi. Ancak kamptaki ayrıntılara baktığımızda, genel fotoğrafı çekme imkanımız da yok değil.

Futbolcuların Pestili Çıktı
İç transfer görüşmelerinde yaşanan sıkıntılar ve paralelinde yeni transferlerin de gecikmesiyle hazırlıklar geç başladı. Bu zaman kaybından dolayı, bugüne kadar ağırlıklı olarak fizik ve kondisyon çalışması yapıldı. Aşırı yükleme futbolcuların pestilini çıkardı. Genelde günde çift idman yapıldı. Sabah kros ağırlıklı, akşam da topla çalışma. Bu antrenmanların içinde yapılan 5’e 2 top kapma çalışması. Fizik ve kondisyon idmanları hala devam ederken teknik ve taktik idmanları da başladı. Duran top, yan top, korner, baraj, frikik idmanlarını ve çift kale maçlarını yeni yeni görmeye başladık. Fizik ve kondisyon idmanlarını Cem Göksü yaptırırken Oktay Çevik ve Hasan Vezir takımı kenardan analiz yapıyorlar.

Gençler Görev Aldı
Kızılcahamam’da oynana hazırlık maçlarında Oktay Çevik, yeni transfer edilen genç futbolcuların hepsine görev verdi. Van Belediyeden Mesut Özkalkan, Pendik’ten Umut Eskiköy, Turgutlu’dan Raşit Sevindir, T.Telekom’dan Hakan Akbaş, İstanbulspor’dan Semih Göçmen olumlu ışık verdiler. Sabredilip bu gençlerin üstünde durulursa iyi işler çıkartırlar. Vasatın altında olan da var. Beşiktaş’tan gelen Kenan Özer’in kalitesi ortada. Katkısı büyük olacak. Kaptan Hasan Yiğit sağ kanadın değişmezi olur. İyi bir profesyonel. Evren Kürkçü’nün belindeki sakatlık geçti. Kartepede tam kapasiteyle çalışıyor. Eyüp, kendini yeniden bulmaya çalışıyor. Son transferlerden olan Diyarbakır’dan Ulaş Ortakaya, Engin Öztonga ve kaleci Yavuz Eraydın henüz sahneye çıkmadılar.

Ocak Hazır Geldi
Gelelim takımda kalanlara. Mustafa Çiçek ve Özgür Volkan sakatlıklarından dolayı henüz takımla birlikte çalışmaya başlamadılar. Ancak bu sezon bu iki futbolcunun çok farklı bir görüntü çizeceklerini bekliyorum. Murat Ocak kampa hazır gibi geldi. Takımın en çalışkanı. Bahadir Sekizkardeş, üstüne koyuyor. Fatih Gültekin gayreti ile dikkat çekiyor. Mertgül kendini gösterme peşinde. Mehmet Şen, farklı bir kimlikte olup ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Riberio bildiğimiz gibi. Rizespor’da yıldızı parlayacak, adından çok söz ettirecek olan isim ise Çağrı Yarkın. Müthiş goller atıyor. Performansıyla maşallah dedirtiyor. Oktay Çevik, gençleri çok sever. Bu güne kadar çalıştırdığı takımlarda olduğu gibi Rize’de de cesaretle gençlere şans verirse bazı şeylerin iyi olacağı gerçek.

En Büyük Eksik Forvet
Yeşil-mavililerde karnesi iyi olan da kötü olan da var. Ama genel karne orta. Takımın şuan en büyük eksiği forvette. Özgürcan için hala bekleniyor. Gelip gelmeyeceği papatya falına dönmüş durumda. Tabi bir de Sakaryaspor’dan Abudalaye Dihakhate var. Bu iki transfer gerçekleşirse önemli eksikler giderilir. Özgürcan ve Dihakhate olmazsa başkaları olacak. Son yıllarda olduğu gibi yine yeni bir takım. Uyum ve ahenk olmak üzere önündeki kısıtlı zamanı çok iyi kullanması gereken bir Rizespor var. Rizespor’un bugüne kadar olan durumunu özetlersek, süper lige çıkmayı bekleyen camia, diğer yandan birçok eksiği olan takım var ortada. 1. Lig’in başlamasına da 22 gün kaldı. Başarı için takım gibi takım olmak çök önemli. Bunun belirtileri var. Yeter ki çatlaklık olmasın. Artık bütün iş teknik ekibe kaldı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum