1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize’ye ikinci Tıbbi onkoloji uzmanın ataması yapıldı
Rize’ye ikinci Tıbbi onkoloji uzmanın ataması yapıldı

Rize’ye ikinci Tıbbi onkoloji uzmanın ataması yapıldı

Rize’ye, Sağlık Bakanlığı tarafından 104. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile Tıbbi Onkoloji Uzm. Dr. Recep Ak atandı.

A+A-

Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ankara Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Recep Ak’ın atamasının Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığı ve yaklaşık 10 gün sonra (23-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında) görevine başlayacağı ifade edildi.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı Onkoloji Merkezimizde en az iki uzman görev yapması gerekirken ne yazık ki ülke genelinde bu branştaki çok ciddi hekim azlığından dolayı Bakanlığımız tüm çabalarımıza rağmen bir süre ikinci bir doktor ataması yapamamıştır.” dedi.

mustafatepe-003.jpg

Tepe, “Tek hekimle hizmet veren birimde mevcut hekimimiz çok üstün gayretle çalışmasına rağmen haliyle yoğunluk oluşmuş ve vatandaşlarımız hekime ulaşmada sorunlar yaşamaya başlamıştır. Bu problemi gidermek için son derece önemli olan bu branşta Bakanlığımızdan atama yapılıncaya kadar görevlendirme yapılması istenilmiş, ancak ülke genelinde mevcut uzmanlık alanında kamuda görev yapan hekim azlığı sebebiyle görevlendirmede zaman zaman zorluk yaşanmıştır.” diye konuştu.
Tepe, “Yapılan çalışmalar ve bizzat ikili görüşmeler neticesinde Ankara Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Recep Ak’ın ataması Sağlık Bakanlığı tarafından mecburi hizmet görevlisi olarak ilimize yapılmış olup, yaklaşık on gün içerisinde görevine başlayacaktır. Kendisine ilimizi tercih ettiği için teşekkür ediyor, başarılar diliyor ve kalıcı olmasını temenni ediyoruz.”
ifadelerini kullandı.

Kanser hastalarının, tüm hasta grupları içeresinde ilgi, özveri ve morale en çok ihtiyaç duyan kesim olduğunu belirten Tepe, “Onların en azından tıbbi tedavi süreçlerinde sorun yaşamamaları adına gerekli her tür çabayı gösteriyoruz ve göstermek de zorundayız. Bu itibarla kısa süreçte dahi olsa hekim eksikliğinden dolayı doktora ulaşmakta, tedavisini almakta zorluk yaşayan tüm kanser hasta ve yakınlarımızdan tekraren özür diliyor ve yürekten geçmiş olsun diliyoruz.” değerlenmesinde bulundu.

Tepe, “Ayrıca tüm bu süreçte yoğun gayret ve ilgi gösteren Sağlık Bakan Yardımcısı hemşerimiz Dr. Şuayip Birinci’ye, Valimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.