1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'ye polis meslek yüksek okulu
Rize'ye polis meslek yüksek okulu

Rize'ye polis meslek yüksek okulu

Rize Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ilde Polis Meslek Yüksek Okulu kurulması için çalışma yapıldığı bildirildi.

A+A-

Rize Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetleri açısından bakanlık stratejisi olarak AB ortalama standardı olan 250 vatandaşa bir polis memuru düşmesinin hedeflendiği belirtildi.
Bu kapsamda Polis Meslek Yüksek Okulu için yer arayışı yapıldığının ifade edildiği açıklamada, Alipaşa Köyü Yeni Cami mevki 923 nolu parselde hazine adına kayıtlı 30 bin 528 metrekare yüzölçümlü arsa ve üzerindeki 4 bloktan oluşan tesislerle bitişiğinde bulunan Rize Valiliği adına kayıtlı 24 bin 592 metrekare yüzölçümlü arsanın tamamının sağlanan protokol doğrultusunda Polis Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılmasının uygun olacağına karar verildiği kaydedildi.
Açıklamada, bu doğrultuda Rize Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü kurulabilmesi amacıyla Bakanlar Kurulu kararı alınması için Polis Yüksek Öğretim Kanunu gereğince Maliye Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı ve Devlet Personel Başkanlığından bu konuda görüş istendiği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız