1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'yi, Ardeşen temsil edecek
Rize'yi, Ardeşen temsil edecek

Rize'yi, Ardeşen temsil edecek

23 Nisan Çocuk Bayramında Rizeyi Ankara TBMM'de temsil edecek öğrenci seçimini Ardeşen kazandı. Rize'deki seçim ilginç görüntülere sahne oldu.

A+A-

Rize’de Okullar arası İl Meclis Başkanlığı seçimleri ilginç görüntülere sahne oldu. 12 öğrencinin yarıştığı seçimleri Çamlıhemşin Ardeşen ittifakının adayı kazandı.
Yarışmada dereceye giremeyen bir öğrencinin gözyaşları yürek dağladı. 9 yaşındaki en küçük seçmen oy kullanırken boyu yetmediği için görevlilerin yardımıyla zarfını sandığa attı.
Mustafa BAYRAK - 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda Rize’yi temsilen TBMM’ye gidecek İl Meclis Başkanı için Rize Valiliğindeki mavi salonda seçim yapıldı. Büyük bir heyecana sahne olan seçimi 1 oy farkla Ardeşen Lisesi’nden Filiz Nişancı kazandı. Yapılan seçimlerde 52 delege il temsilcisini seçmek için oy kullandı.
Oylama öncesi bir konuşma yapan Rize Valisi Kasım Esen, öğrencilere başarı dilerken temsili demokrasinin yerini katılımcılığa bıraktığını belirterek, “Gençlerimiz her aşamada kendileri projeler üretmelidir. Laf yerine proje üretmek gerekiyor. Bizler yıllardır laf üretmekten iş yapmayı unuttuk. Benim oğlan da 2–3 kez bu seçimleri kazandı ama hiçbir zaman vaat ettiklerini yerine getirmedi.” şeklinde konuştu.
Vali Esen’in konuşmasının ardından 12 öğrenci 5’er dakikalık konuşma yaparak görüşlerini anlattılar. Verilen 15 dakikalık sürede propaganda yapan adaylar oy verecek öğrencilerle diyaloga geçerek kendilerini tanıttılar.
Yapılan seçimlerde 9 oy alan Ardeşen Lisesi öğrencisi Filiz Nişancı seçmeleri kazanırken Nuri Akın 8 oyla ikinci oldu. 
 Seçime iddialı hazırlanan ve iyi kulis yapan Kurtuluş ilköğretim Okulu öğrencisi Ümran Kutlu ise seçilemeyince gözyaşlarını tutamadı. Öğretmenlerinin teskin etmeye çalıştığı küçük Ümran uzun süre gözyaşlarına hâkim olamadı.
Kalkandere ilçesi Yeşilköy’den seçime katılan 9 yaşındaki en küçük delege ise oy kullanırken boyu yetmediği için görevlilerin yardımıyla zarfını sandığa attı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum