1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Rize'yi 4 firma temsil etti
Rize'yi 4 firma temsil etti

Rize'yi 4 firma temsil etti

CNR Expo Center’ da gerçekleştirilen 11. MÜSİAD Uluslararası Fuarında Rize dört katılımcı firmayla temsil edildi.

A+A-

İlyas GÜR -  Çaykur, Orçay, Yelkenciler Endüstriyel Mutfak Ürünleri ve Karali Çay’ın Rize’den fuara katıldığını belirten MÜSİAD Rize Şube Başkanı Yardımcısı Ahmet Özyürek, “MÜSİAD Fuarları günümüzün en önemli küresel buluşmalarından birisidir. IBF (Uluslararası İşadamları Forumu) Kongresi ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilen 11. MÜSİAD Uluslararası Fuarı, hem katılımcı firmalara hem de ziyaret amaçlı katılımcılara yeni iş fırsatları ve yeni bir vizyon yakalama zemini hazırlaması bakımından son derece yararlı olmuştur. Fuar katılımcısı Firmalardan Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, yaptığı açıklamada MÜSİAD’ ın ülkemizin güzide sivil toplum örgütlerinden birisi olduğunu ve MÜSİAD organizasyonları içerisinde yer almaktan Çaykur olarak büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Yüce sözlerini şöyle sürdürdü; “ 2007 yılında Çaykur olarak hedefimiz, ihracat miktarını artırmaktır. Bu yöndeki çabalarımızı yoğunlaştırdığımız bir zamanda böylesine yüksek düzeydeki katılımın olduğu 11. MÜSİAD Uluslararası Fuarı çok yararlı bağlantılara olanak sağlamıştır”
MÜSİAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Yelkenciler Endüstriyel Mutfak Ürünleri yetkilisi Kenan Yelkenci de fuarın kendileri açısından olumlu geçtiğini ve çeşitli iş bağlantıları yaptıklarını ayrıca ihracata yönelik temaslarda bulunduklarını kaydetti.

Fuarın Rize’den bir diğer katılımcı firması olan Karali Çay AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Yrd. ve Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mevlana Karali, “Çay sektöründe ülkemizin önde gelen firmalarından olan Karali Çay AŞ olarak katıldığımız fuarda Rize şehrini ve Karali Çay’ı özellikle de Karali Organik Çayı en iyi şekilde tanıttık. Ayrıca fuar süresince ziyaretçilere nefis, leziz, hoş kokulu Karali çayı ikram ettik. Ayrıca toplu tüketim mekanlarında büyük kolaylıklar sağlayan Karali çay kazanlarını tanıtarak, gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışından katılımcılarla ticari bağlantılar yaptık” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız