1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Rusya'da facia:42 ölü
Rusya'da facia:42 ölü

Rusya'da facia:42 ölü

Rusya'nın Başkenti Moskova'da sabah saatlerinde facia meydana geldi. İlk belirlemelere göre faciada 42 kişi öldü.

A+A-

Rusya'nın başkenti Moskova'da, 5 katlı Uyuşturucu Tedavi Hastanesi'nde çıkan yangında, 42 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı. Yangının kundaklama sonucu çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğu bildirildi.
Rusya yangın başmüfettişi Yuri Nenaşov, basına yaptığı açıklamada yangının ”yüzde 90 ihtimalle” kundaklama sonucu çıktığından emin olduğunu söyledi.
Moskova itfaiye sözcüsü Yevgeny Bobylyov, müfettişlerin halen yangının çıktığı Moskova'nın güneyindeki hastanede bulunduklarını, ancak itfaiyeye yangın ihbarının çok geç ulaştırıldığının kesinlik kazandığını belirtti. Bobylyov ”İkinci olarak, hastane personeli çok kötü çalıştı ve yangının başlangıç safhalarında insanları tahliye edecek adımları atmadı” diye konuştu.
Hastaneden 160 kişinin tahliye edildiğini kaydeden Bobylyov, 10 kişinin karbonmonoksit zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alındığını söyledi. İtfaiye görevlilerinin kendilerine ihbar yapıldıktan 1 saat sonra yangını söndürdüklerini belirten Bobylyov, ölümlerin boğulma sonucu meydana geldiğini kaydetti. Rus haber ajanslarının haberlerinde de ölenlerden ikisinin hastane personeli olduğu duyuruldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız