1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Saddam idam edildi VİDEO
Saddam idam edildi VİDEO

Saddam idam edildi VİDEO

ABD'nin İran'ı vururken kankasıydı. ABD, yıllarca bölgede katliam yapmak için maşa olarak kullandığı, silah verdiği Saddam'ı astı! GÖRÜNTÜLER

A+A-

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin başkent Bağdat'ta yerel saatle 06.00'dan (TSİ 05.00) az önce asılarak idam edildi. İnfazın Yeşil Bölge içinde gerçekleştirildiği ifade edildi. İnfaza, ABD'li ve Iraklı yetkililer ile bazı kurban yakınlarının katıldığı kaydedildi. İdam esnasında eski diktarönün üvey kardeşinin de infazı izlediği bildirildi.
Görgü şahitleri, infazın gerçekleştirilmesinden önce Saddam Hüseyin'e dua ettirildiğini ve son vasiyetinin sorulduğunu söyledi. Irak'tan alınan bilgilere göre Bağdat'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ülkede ABD askerlerinin ve Irak güvenlik güçlerinin alarma geçtiği bildirildi.

SÜRGÜNDEKİ IRAKLILAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
Amerika'da sürgünde yaşayan Iraklılar, Saddam Hüseyin'in ölüm haberi üzerine sokaklara dökülerek kutlamalar yapmaya başladı.
Nereye gömüleceği kesinlik kazanmayan Saddam Hüseyin'in, doğum yeri Tıkrit'te toprağa verileceği haberleri gelirken Saddam Hüseyin'in kızının, babasının geçici olarak Yemen'de toprağa verilmesini, 'Irak'ın özgürlüğünü kazanmasından sonra' cenazenin Irak'a getirilmesini istediği belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
12 Yorum