1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. Şafak Balta'dan teşekkür
Şafak Balta'dan teşekkür

Şafak Balta'dan teşekkür

Pazarspor Başkan adaylığı süreciyle ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Avukat İhsan Şafak Balta, kongreye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

A+A-

Pazarspor’da hafta sonu gerçekleşen kongrede yarışan ve 8 oy farkla başkanlık yarışını kaybeden Avukat İhsan Şafak Balta, teşekkür mesajı yayınladı. 

“Kongreye gösterilen olağanüstü ilgi nedeniyle Pazar halkına, Pazarspor delegelerine ve gündemi sıcak tutan basın mensuplarına teşekkür ediyorum” diyen Balta, “Pazarspor'un ilk defa iki adaylı olarak gerçekleştirdiği kongre, olağanüstü bir katılımla, Pazar'a yakışan bir ortamda gerçekleşmiştir.” ifadelerini kullandı.

balta-004.jpg
 
Avukat Balta, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kongre öncesinde ve sonrasında, Pazar'a ve Pazarspor'a olan sevgilerini daha yakından gördüğüm Pazarlı hemşehrilerime, şahsıma ve yol arkadaşlarıma gösterdikleri samimiyet ve ilgi için teşekkür ediyorum. Kongreye katılım sağlayan çok değerli hanımefendilere, İstanbul'dan, Ankara’dan, İzmir’den Samsun’dan, Trabzon’dan, Artvin’den, Bayburt’tan, Tokat’tan, Pazar ve civar ilçelerimizden, pandemi koşullarında dahi, işlerini bırakıp kongreye gelen tüm beyefendilere, katılımları, kongre ortamında gösterdikleri Pazar'a yakışan nezih ve münevver tavırları ve Pazarspor'u sahiplenme hissiyatları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Kongre sürecini en başından bu yana yakından takip eden ve kamuoyu ilgisini her zaman en üst seviyede tutmayı başaran, Pazar basını başta olmak üzere, tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Duruşlarıyla, vakarlarıyla, benim için gurur tablosu yaratan çok değerli yol arkadaşlarımın her birine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“SEÇİM NETİCELENMİŞTİR. SEÇİLEN YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLERİM”

“Seçim 8 farkla diğer aday arkadaşlarımızın lehine sonuçlanmıştır. Kendilerine başarılar diliyorum. Pazarspor'da çıta yükselmiştir. Yeni yönetimin önceki sportif başarılarının yanı sıra, bu dönem yönetime yeni giren yöneticilerin katılımı ile daha önceden beni kaygılandıran, mali sorunların da aşılacağına, Pazarspor'un başarılı bir sezon geçireceğine inanıyorum. Gönül isterdi ki sonuca etkili şekilde tüzüğe aykırı üye kaydı yapılmasaydı, Pazarspor'da üyelik kriterleri bozulmasaydı, kazanan kaybeden birbirine destek verse ve yol beraber yürünseydi. Ancak, sonuca etkili üye kaydederek seçimi bu şekilde kazanan arkadaşlarımız, seçimi kazandılar ama bu yolda beraber yürüyelim deme haklarını maalesef kaybettiler. Ben doğru yolda kaybolanı görmedim. Umarım seçtikleri yol Pazarspor için doğru ve hayırlı yoldur.”

“PAZARSPOR'DA İKİ ADAYLI ORTAMIN KAVGA YARATACAĞINI SANANLAR YANILMIŞTIR”

“Ne kongre öncesinde, ne kongre sonrasında, adaylar ve destekleyenleri arasında Pazarspor' a yakışmayan, hiçbir söz sarf edilmemiştir, dostluk ve kardeşlik ortamı bozulmamıştır. Kavga bekleyenler yanılmıştır.  Hizmet etmek için ateşten gömlek giyeceğimiz bir yere gelmek adına hangi sebeple olursa olsun kulübü mahkemelere vermek,  gerilim çıkarmak, ne kongre öncesinde ne de kongrenin o nezih ortamında bize yakışmazdı. Biz yakışanı yaptık. Usulsüz kayıtların, davaya gitmeden, üyeleri kongrede birbirine düşürmeden, gerilimsiz önlenebileceğini seçim sonuçları açıkça göstermiştir. Ben üzerime düşeni yapmışken, kongre sonrasında da hiç kimseye en küçük bir sitemde dahi bulunmamışken, bazı kişilerin kendi yaptıklarından ya da yapmadıklarından duydukları pişmanlıkla veya tamamen benim dışımda aldıkları tepkilerin hezeyanını, istifa açıklaması yaptıkları basın toplantısında duygu sömürüsü yaparak şahsıma yönlendirmeye çalışmaları, kendilerini küçültür. Bunu yapmasınlar, yolları ve algıları açık olsun.”  


“TEK LİSTE BEYANLARI SAMİMİ DEĞİL”

"Ben Pazarspor'u birilerinin biraz daha hevesini alsın, daha tam tadını çıkaramadı tarzı bir oyuncak gibi görmedim. Sadece bir futbol takımı olarak da görmedim. Pazarspor'u Pazar'ın sosyokültürel yapısının bir parçası, gençlerin umut kapılarından biri olarak gördüm. Bunlara katkı verebilmek için yola çıktım. Çok iyi bir kadro oluşturdum. Bunun için beni eleştirenler ve tek liste için çalıştık diyenler samimi değil. Bana teklif ettikleri tek liste yöntemini burada açıklamaktan hicap duyarım. Kongre bitmiştir. Süreç tamamlanmıştır. Kimse şov peşinde olmasın. Benden kongre sonuçlarını mahkemeye götürmemi bekleyen varsa kesinlikle beklemesin, gerilimden beslenmeye çalışanların ekmeğine yağ sürmem, ben beraber yol yürümeyecek olsam da yeni yönetimin ayağına çelme takacak hiçbir şey yapmam. Bu süreç benim için kat'i şekilde tamamlanmıştır.”

EFSANE HOCAYA ŞİFA DİLEĞİ

Açıklamasının sonunda Pazarspor'da da Teknik Direktör olarak iki ayrı dönem çalışan ünlü hoca Mustafa Reşit Akçay'a şifa dileklerinde bulunan Avukat İhsan Şafak Balta, "Değerli hocamızın yaşadığı sağlık sorununa ziyadesiyle üzüldük. Mustafa hocamızın yeniden sağlığına kavuşması temennisiyle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu duygularla, tüm Pazar halkına, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum