1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'ndan Rize'de bir dizi ziyaret
Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'ndan Rize'de bir dizi ziyaret

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'ndan Rize'de bir dizi ziyaret

Dün baba ocağı Rize'ye gelen Bakan Memişoğlu, buradaki temaslarına bugün de devam etti.

A+A-

Hasan Fehmi Demir - Ali Maşalacı
RİZE (İHA) - Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, Rize’de Valiliği, AK Parti İl Başkanlığını, Belediye Başkanlığını ve Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Memişoğlu, Rize Şehir Hastanesi inşaat alanı, Güneysu Psikiyatri Hastanesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Pazar Kaçkar Devlet Hastanesi'nde de incelemelerde bulundu.

sehirhastanesi2.jpg

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, bir dizi ziyaret ve yatırımları yerinde incelemek için geldiği Rize'de dün esnafı ziyaret ederken bugün ise Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Rize Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Ardından yapımı devam edene Rize Şehir Hastanesi şantiyesini ziyaret eden Memişoğlu burada şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Şehir Hastanesi şantiyesinde gerçekleşen brifing toplantısının ardından konuşan Bakan Memişoğlu, “Rize'mizin sağlık hizmetlerini değerlendirmeye devam ediyoruz. Valiliğimizde brifing aldık. Sonrasında hastanelerimizi geziyoruz. Aynı zamanda inşaatlarımızı da inceliyoruz. Cumhurbaşkanımızın hayalimiz dediği ve kendi memleketinde şehir hastanesinin şantiyesindeyiz. Burada değerlendirmeler yaptık. İnşallah yakın zamanda daha büyük bir inşaat faaliyeti başlayacak. Dünyanın en iyi sağlık hizmetlerini sunan bir ülke olarak altyapısını da insan gücüyle daha iyi hizmet sunmaya çalışıyoruz. Şehir hastanelerimiz ülkemizin hem gururu hem de sağlık hizmetlerinin odağı durumunda. Bu nedenle çok önemsiyoruz” dedi.

sehirhastanesi1.jpg

Ordu ve Muş illerinde şiddetli sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel ve afetlerde 2 kişinin hayatını kaybettiğini dile getiren Bakan Memişoğlu, UMKE ve sağlık ekiplerinin bölgede teyakkuzda olduğunun altını çizerek, “Üzücü bir olay yaşadık. Ordu ve Muş'ta yaşanan sel felaketinde 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş. 2 vatandaşımız da Allah'tan rahmet diliyoruz. UMKE ekiplerimiz ve ilk yardım ekiplerimiz oradalar. Bütün yardımı yapıyorlar. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız