1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Sahil yoluna tepkiler çığ gibi
Sahil yoluna tepkiler çığ gibi

Sahil yoluna tepkiler çığ gibi

Sahil yolunun Rize kavşağı yanlış proje ve tedbirsizlik nedeniyle hemen her gün ağır yaralanmalı ve ölümlü kazalara sahne oluyor. Vatandaşın tepkisi ise büyüyor!

A+A-

Selman KUTLU - Karadeniz sahil yolunun önemli noktası olan Rize merkez kavşağında sıkıntı giderek büyüyor.
Projede alt-üst geçit bulunmaması kazalara adeta davetiye çıkarırken yeterli ek önlemlerin alınmaması da vatandaşları isyan noktasına getirdi.
Karadeniz sahil yolunun bitirilmesine çok kısa zaman kalmasına rağmen Rize’nin geçiş noktasındaki sıkıntıların giderilmemesi tepkiye neden oldu.
 
Özellikle Rize merkezde bulunan kavşakta hemen her gün ağır yaralanmalı ya da ölümlü kazalar meydana geldiğini söyleyen vatandaşlar, “Rize İl Emniyet Müdürümüz Şammaz Demirtaş da bu kavşağın hatalı olduğunu belirtmiş ve biran önce müdahalede bulunmak gerektiğini savunmuştu.
 
Neden önlem alınmıyor? Rize’den ilçe ve mahallelere minibüslerle, dolmuşlarla gitmek isteyen vatandaşlar can pazar olarak adlandırılan bu kavşaktan geçmek zorunda. Kavşakta alt ve üst geçit bulunmaması, yaya geçidi ya da işareti bile konulmaması ihmal midir?” şeklinde konuştular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum