1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Sarp yolundaki kayalar temizleniyor
Sarp yolundaki kayalar temizleniyor

Sarp yolundaki kayalar temizleniyor

Sarp Sınır Kapısı'na giden karayolunda tehlike oluşturan yamaçtaki kayalar kontrollü olarak temizleniyor

A+A-

Fatih Büyük
ARTVİN (İHA) -
Artvin’de endüstriyel dağcıların çalışmasıyla Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa-Sarp Sınır Kapısı güzergahındaki yamaçta bulunan ve tehlike oluşturan kayalar kontrollü bir şekilde temizleniyor.

sarp2-021.jpg

Artvin’de Karadeniz Sahil Yolu'nun Hopa-Kemalpaşa-Sarp Sınır Kapısı güzergahında yaşanan heyelanlar bir süredir trafiği olumsuz etkiliyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü bu nedenle Hopa-Kemalpaşa ve Sarp Sınır Kapısı güzergahı boyunca risk tespit edilen taş ve kayalar temizlenmesi için endüstriyel dağcıları ile bölgede çalışma başlattı. Yamaçta askıda bulunan ve her an düşmesiyle karayolu güvenliğini tehdit eden yamaçlardaki kayalar, endüstriyel dağcılar tarafından temizleniyor. Endüstriyel dağcılar, karayolunda gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra halatlarla tırmandıkları yamaçlardan karayoluna düşme riski olan kayaları levye, kriko ve bazen de patlatma yönetimiyle kontrollü şekilde düşürüyor.

sarp1-029.jpg

15 yıldır endüstriyel dağcı olarak çalışan Serkan Gökçe, yaptığı açıklamada “Yamaçta askıda riskli kayaların dökümünü emniyetli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 5 kişilik ekibimizle Hopa-Kemalpaşa arasında bulunan heyelan bölgesinde çalışma yapıyoruz” derken, ekip arkadaşı Mehmet Sevim Çetin ise “Karayolların başlatmış olduğu çalışma sonrasında Hopa’da çalışma yapıyoruz. Riskli olan kayaları dökümünü gerçekleştiriyoruz. Daha sonra çelik tel ve üzerine halka serimi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız