1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Sarp'ta görülmemiş kaçakçılık!
Sarp'ta görülmemiş kaçakçılık!

Sarp'ta görülmemiş kaçakçılık!

Sarp kapısından Türkiye'ye giriş yapan Filipin asıllı Türk vatandaşı bir bayanın sütyeninde ve cinsel organında kokain ele geçirildi.

A+A-

Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Sarp Sınır Kapısı'nda, Gürcistan'dan Türkiye'ye giriş yapan Filipin asıllı Türk vatandaşı bir bayanın sütyeninde ve cinsel organında 343 gram kokain ele geçirildi.
Artvin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM), Hopa KOM Grup Amirliği ve Sarp Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği tarafından sınırda yapılan kontroller sırasında, aslen Filipinli olan ve Yozgat nüfusuna kayıtlı çifte vatandaş statüsünde olan N.S.Y. isimli bayanın Gürcistan'dan Türkiye'ye giriş yaparken pasaportunda uyuşturucu madde suçundan tahdit olduğu anlaşılması üzerine görevliler tarafından muhafaza altına alındı. Bayanın şüpheli hareketler sergilemesi üzerine yapılan üst aramasında, sütyeninin içerisine zulaladığı 75 gramlık poşetler içerisinde ve cinsel organına kondom içerisine koyarak gizlediği toplam ağırlığı 343 gram gelen ve piyasa değeri 50 bin YTL olduğu belirtilen kokain olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi.
Uyuşturucu kuryesi olan bayanın ele geçirilen kokaini almak için Türkiye'den Gürcistan'a, Gürcistan'dan sırasıyla Almanya, Gana ve Ekvatora gittiği, aldığı kokain maddesini Ekvator'dan hava yoluyla Hollanda bağlantılı Gürcistan'a getirdiği, oradan da karayoluyla İstanbul'a götüreceği tespit edildi.
Filipinler ve Türkiye pasaportlarını taşıyan bayanın üzerinde yüklü miktarda nakit para ve birçok telefon sim kartı çıktı. Bayanın kendisini gizlemek için turist gibi davrandığı ve bu tarz aksesuarlar taşıdığı anlaşıldı. N.S.Y, kolluk kuvvetleri tarafından yapılan işlemlerinin ardından Hopa Cumhuriyet Savcılığı'na "Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak" suçuyla sevk edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız