1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Seçim yasakları başladı
Seçim yasakları başladı

Seçim yasakları başladı

Yarın yapılacak seçimler nedeni ile YSK'nın getirdiği zorunlu seçim yasakları bu akşam 18.00'da başladı. Yorum yapmak bile yasak!

A+A-

18.00 itibariyle başlayan yasak, partilerle ilgili tüm aktivitelerin haber yapılmasını da kapsıyor.
Seçim gecesi 21.00'e kadar SİYASİ YORUM YASAK!
Seçim yasakları boyunca haberlerimize gönderilen siyasi parti yorumları sayfalarımızda yayınlanmayacak.
Seçim yasakları oylamanın bittiği 22 Temmuz 21.00'a kadar sürecek.
Seçim yasakları, yorumcularımızın siyasi yorumlarını da kapsıyor.
Yasak nedeni ile haberlere gönderilen siyasi parti yorumları onaylanmayacaktır.
Okuyucularımızın bizi anlayışla karşılayacağını umuyoruz.
SEÇİM GÜNÜ YASAKLARI
Bu saatten, yarın saat 18.00'e kadar yayın yasağı uygulanacak. Seçimin yapılacağı yarın saat 18.00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılmayacak.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını yarın saat 21.00'den önce de kaldırabilecek.

Milletvekili seçiminin yapılacağı yarın sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmayacak, içkili yerlerde umumi mahallerde alkollü içki verilmeyecek, içilmesi yasak olacak.

Oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebilecek. Sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse silah taşıyamayacak.