1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Sempozyuma tulumlu final
Sempozyuma tulumlu final

Sempozyuma tulumlu final

1. Rize sempozyumu Çamlıhemşin'deki alabalık lokantasında tulum eşliğinde yapılan finalle sona erdi.

A+A-

HIZIR TONYALI - Rize'nin coğrafi, tarihi, kültürel ve ekonomik zenginliklerini etkin bir biçimde değerlendirerek bu alanlarda meydana gelen sorunların tespit edilmesi ve çözüm yollarının üretilmesi, Rize'nin genel kitlelere tanıtılması, yörenin bilimsel ve kültürel anlamda daha gelişerek seçkin il olmasına katkıda bulunulması amacıyla organize edilen 1. Rize Sempozyumu, Çamlıhemşin’deki yöresel Osmanlı Alabalık Tesisleri’nde tulum eşliğinde düzenlenen finalle sona erdi.
  Rize Valisi Kasım Esen, sempozyuma bilimsel destek veren 72 katılımcı onuruna verdiği yemekte yaptığı konuşmada Rize’nin önemli bir organizasyon başardığını belirterek, “Tarihi ve kültürel değerleriyle ön plana çıkan ilimizin tanıtımına, sorunlarının ortaya konarak çözüm önerilerinin tartışılmasına katkı sağladığına inandığımız bu sempozyumun gelecek yıllarda daha geniş ve yüksek katılımla gerçekleşeceğine inanıyoruz. Panelistlerin ortaya koyduğu fikir, düşünce ve tezler, yazılı ve görsel kanallar vasıtasıyla yerinde izleyemeyenlerin de evine kadar ulaştırıldı. Böylece Rize’nin tüm değerleri bu sempozyumla yeniden gözden geçirilmiş oldu. 1. Rize Sempozyumunun bu anlamda geleceğe dönük önemli çalışmalara ışık tutacağını umuyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız