1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Sendika, alacaklarını istiyor
Sendika, alacaklarını istiyor

Sendika, alacaklarını istiyor

Hizmet-İş Sendikası, alacağından dolayı Trabzon Belediyesi'nin banka hesaplarına haciz koydurdu.

A+A-

Hizmet-İş Sendikası, Trabzon Belediyesi'nden tahsil edemediği 1 trilyon 342 milyar liralık sendikal aidat alacağının ödenmemesi gerekçesiyle belediyenin banka hesaplarına haciz koydurdu.
Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şubesi Başkanı Devlet Sert, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçmiş dönem ve bu dönem de dahil olmak üzere sendikalarına bağlı olarak çalışan işçilerden yasa gereği kesilen sendikal aidatların, Trabzon Belediyesi'nce şu ana kadar ödenmediğini söyledi. Ana para tutarı 650 milyar lira civarında olan alacağın, yasal faiziyle birlikte 1 trilyon 342 milyar liraya ulaştığını belirten Sert, bu konuda daha önce yapılan görüşmelerin sonuç vermediğini ve verilen sözlerin de tutulmadığını savundu. Amaçlarının Trabzon Belediyesi'ni zarara uğratmak olmadığını da dile getiren Sert, "Bizi siyaset yapmakla suçluyorlar. Eğer işçinin hakkını savunmak siyaset yapmaksa biz bunu yapmaya devam edeceğiz. Biz sadece yasal alacaklarımızı tahsil etmek istiyoruz. Ancak başka yol kalmadığı için bu yola başvurmak zorunda kaldık" dedi.
Haciz kararının sendika genel merkezince alındığını kaydeden Sert, iyi niyetli yaklaşımlarına karşılık alamadıklarını belirterek alınan haciz kararından Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nu sorumlu tuttu. Şimdiki yönetimin geçmiş dönem borçlarının da sahibi olduğunu ifade eden Devlet Sert, işin uzatılması durumunda ödenmesi gereken meblağın da artacağını, Trabzon halkının parasının faizlere gitmesini istemediklerini belirterek borcun bir an evvel ödenmesini talep etti. Sert, haciz kararının ardından Trabzon Belediyesi'nden konuyla ilgili kendilerine herhangi bir görüşme talebi gelmediğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız