1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Serbest düşüş
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Serbest düşüş

A+A-

İlk yarının son maçından itibaren gelen mağlubiyetler zincirine Diyarbakır ile bir yenisi daha eklendi.
Öylesine yenilgiler alınmıştı ki Rize’nin Diyarbakırspor’u mutlaka yenmesi gerekiyordu. Ama malesef beklenen olmadı, bir maç daha kaybedilerek havlu atıldı.
Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Rizespor’da da değişmeyen tek şey yenilgiler. Yönetimler, değişiyor, teknik kadrolar değişiyor, futbolcular değişiyor, rakipler değişiyor. Bu kadar değişimin olduğu bir yerde değişmeyen tek şey yenilgiler. Bu kadar da olmaz. El insaf yani. Bir puan dahi alamayacak kadar beceriksiziz bir takım var. Artık hesapların Play-off için yapıldığı bir dönemde matematiksel olarak şans devam etse bile, zor dostum zor.
Raşit Çetiner’in elinde sihirli değnek yok. Ama bu futbolcuların ayağında pranga var. Kâbus gibi futbol oynayıp kâbus gibi sonuçlar alıyorlar. Resmen tarih yazıyorlar. Bir futbol takımının futbolcuları başarısızlığın tarihini ancak bu kadar iyi yazabilirler.
Kabullenmek gerek, geçti artık güzel günler, büyükleri sardı hüzünler.
Bank Asya 1. ligin en pahalı futbolcuları, beş para etmez pas yanlışları, hepsi yalan rüzgârı. Bu adamların ayakları paslanmış, arıza ışığı yanmış, haberi olan yok. Emrah Kol, müthiş bir futbolcu. Metin Diyadin iyi ki almış Rizespor’a. Dün neler yaptı neler. Kendini sabote eder gibi goller kaçırdı. Bir de rakibin arkasına saklanıp yasak savdı. Ona ayak uyduranlar da peşini kovaladı. Bu kadar maç oynayıp hiçbir katkı sağlamayan başka bir futbolcu yeryüzünde yoktur. Sanki diğerleri de Emrah’dan çok farklı mı? Al birini tut ötekini. Beceriksizler takımı.
Raşit hocanın faktörü ile zaman zaman saman alevi gibi parlayıp sönen bir takım. Bu maçta teknik taktik konuşmak yersiz. Sahaya çıkan iki takımdan Diyarbakır istedi, koştu, mücadele etti, tekmeye kafa koydu, yakaladığı bir pozisyonda da golü attı ve maçı kazandı.
Rizespor kaybetmeyi alışkanlık haline getirdi çünkü serbest düşüşe geçti. İnanılır gibi değil. İkinci yarıda üst üste 5 maç kaybedildi. Umarım küme düşmezsiniz.
Resmen tarih yazıyorsunuz. Rakipleriniz bile bu halinize üzülüp acıyor. Acıların takımı oldunuz. Aferin çocuklar aferin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız