1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Serendere yıkım kararı
Serendere yıkım kararı

Serendere yıkım kararı

Rize Kültür Merkezi önündeki serender, teşvik ve telkinle yapıldı. Şimdi ise Vali Kasım Esen'in talimatıyla yıkım kararı alındı.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Rize'de Enver Salihoğlu tarafından Kültür Merkezi önünde yaptırılan ve Rize Bezi satış mağazası olarak kullanılan serender, yeni Vali Kasım Esen tarafından yıktırılıyor.
Rize'de Kültür Merkezi önünde bulunan ve Rize Bezi Satış Mağazası olarak hizmet veren tarihi serenden Rize Valisi Kasım Esen'in talimatı ile yıkılacak. Rize Valisi Enver Salihoğlu tarafından Rize'nin kültürel değerlerini yansıttığı için Kültür Merkezi önünde kurdurulan tarihi serender, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Ofluoğlu'nun teklifi ile emekli Kaptan İsmail Kahveci tarafından Rize Bezi satış mağazası olarak kullanılmaya başlamıştı.


Rize Valisi Kasım Esen'in talimatı Kahveci serenderin içerisinde olan malzemelerini topladı. Serenderin yarın yıkılacağı öğrenildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kahveci, "Emekli olduğumda emekli ikramiyemi istihdama yönelik kullanmak istedim. Rize Ticaret Odası Başkanımızdan fikir aldım. Bana Rize bezi üretip bu serender de satmamı teklif etti. Bende Rize Bezi dokumacılığına başlayarak 13 gencimizi istihdam ettim. Zamanın Valisi Enver Salihoğlu bizi desteklemişti. Şimdi çıkmamız istendi serenderi yıkacaklarmış. Bizde istenileni yapıyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız