1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Sezer'e ağır suçlamalar
Sezer'e ağır suçlamalar

Sezer'e ağır suçlamalar

Ankara'da Çankaya polemiği sürerken AK Parti'li vekiller Sezer'e karşı üsluplarını sertleştirmeye başladı. Sezer CHP'li hafiyeye benzetildi!

A+A-

AK Parti’li Nuri Akbulut, dün TBMM’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Sezer’i milleti başörtülü-başörtüsüz diye sınıflara bölmekle suçladı. Akbulut, "Sezer, insan haklarına, din ve vicdan hürriyetine aykırı utanç verici hafiyelik çalışmalarıyla hatırlanacaktır" dedi.
AK Parti milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev süresinin dolmasına az bir süre kala, eleştirilerinin dozunu artırdılar ve üsluplarını değiştirdiler. TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşmelerinde, daha dikkatli olan AKP’liler, dünkü görüşmelerde farklı bir tutum sergilediler. AK Parti’li Hamza Albayrak, "Baba sağken miras paylaşılmaz" atasözünü anımsatarak, Cumhurbaşkanlığı seçiminden 8-9 ay önce, dolu bir makamın tartışılmaya açılmasını etik bulmadığını söylerken, partili arkadaşı Erzurum Milletvekili Nuri Akbulut, tam tersi tutum izleyerek, Sezer’e sert eleştirilerde bulundu. Akbulut, şunları söyledi:
ÇAĞDIŞI UYGULAMA
Cumhurbaşkanı tarafından yapılan atamalarda tarafsızlıkla bağdaştırılmayacak uygulamalar devam etmektedir. Yapılan atamalarda CHP’ye kayıtlı olmak, sol partilerde siyaset yapmış olmak neredeyse tercih edilmektedir. Sezer, Cumhurbaşkanlığı gibi milletin her ferdinin temsil edildiği yüce bir makamı, milleti başörtülü-başörtüsüz olarak iki sınıfa ayırıp, yalnızca kendisinin bildiği kamusal alan kavramına istinaden Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde Çankaya’yı başörtülülere kapatan çağdışı uygulamasıyla anılacaktır.
HİZMETLERİNDEN MAHRUM ETSİN
Milletvekillerinin eşlerinin başörtülü olup olmadığını araştırarak hukuka, insan haklarına din ve vicdan hürriyetine aykırı utanç verici hafiyelik çalışmalarıyla hatırlanacaktır. İstenç, gönenç, dogma, ister, erimli gibi anlaşılmaz ifadeleriyle hatırlanacaktır. Bana göre süresi dolmak üzere olan Sezer’in millete yapabileceği en büyük iyilik, benzer hizmetlerinden milleti mahrum etmesi olacaktır.Kaynak: İnternethaber)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.