1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sigara böreğinin adı değişti...
Sigara böreğinin adı değişti...

Sigara böreğinin adı değişti...

Yeşilay, Sigara Böreğinin Adını Yeşilay Böreği Olarak Değiştirdi.

A+A-

Yeşilay Gebze Şubesi üyeleriyle düzenli bir şekilde toplanıyor. Yeşilaycıların bu haftaki konusu insanlarımızı zararlı alışkanlıklardan nasıl kurtarabiliriz di. Konu üzerine araştırmalar yapan kurul ilginç sonuçlara vardı. Önceki hafta bir teklifte bulunan Fevzi Çakmak İlk Öğretim Okulu sınıf öğretmeni Meyna Şensoy'un sigara böreğinin adının insanlara sigarayı masum gösterdiği bu nedenle isminin değişmesi gerektiği teklifi ele alındı. Kurul bundan sonra söz konusu olan böreğe Yeşilay böreği denilmesini uygun buldu ve " artık biz Yeşilay olarak bu böreğin adına Yeşilay böreği diyeceğiz ve çevremizdeki her insanı da bu konuda uyarıp bilinçlendireceğiz." kararına vardı.


Yeşilay Gebze şubesi başkanı Ziya Yıldırım " Şubemizin yaptığı planların aylık yada senelik değil yüz yıllık planlardır. Biz eğitime yatırım yapıyoruz yani geleceğimize günlük planlar ihtiyacımız yok. Sağlam adımlarla ve genç bir kadro gümbür gümbür yol alıyoruz inancımız şu ki çok yakında Gebze de her türlü belanın ve pisliğin ana kaynağı olan zararlı alışkanlıkları minimuma indireceğiz." dedi.
Başkan yardımcısı Bilal Başkonuş bu yıl ki konferans planlarını açıkladı. " Değerli arkadaşlar geçen yıl Gebze'mizde bulunan 80 okula konferans verdik. Bu yıl ilçemizde bulunan 131 okulun tamamına konferans veriyoruz. Bazı kurumların kadrolu elamanlarla, özel teçhizatlarla ve araçlarla yaptıkları işi biz gönüllüler ordusundan kurulu bir öğretmen kadrosu ile yapıyoruz. Bu arkadaşlar normal görevlerini aksatmadan ( o günkü işlerini bitirdikten sonra ) evlerine gitmek yerine, yorgun bir şekilde Yeşilay ülküsüne hizmet vermek için bu işi yapıyorlar. Bu arkadaşlarıma burada bir kez daha teşekkür ediyorum. Konferanslarımıza Gebze Belediyesini de proje ortağı olarak katmak istiyoruz proje ortaklığı konusunu çok yakında Belediye Meclisine sunacağız." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız