1. YAZARLAR

  2. Ali GÜNAY

  3. Şimdi Tam CHP Zamanı
Ali GÜNAY

Ali GÜNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi Tam CHP Zamanı

A+A-

 

Sağ eğilimli iktidarların ekonomide, sosyal adalette ve insan hakları ile ilgili topluma vermiş olduğu tahribatı sol hükümetler düzeltir. Bozulan gelir adaletsizliği sorunu yıllar süren sağ hükümetlerden sonra kucağında bulur. Bozulma sağa, onarım sola nasıp olur. Örneğin ödenemeyen borçlar gibi.Enflasyonun geniş halk kesimini ezip alım gücünü zayıflattığı gibi..İşçi,memur ve emeklilerin erozyona uğrayan hakları gibi.. Bu durum dünyada da böyledir. Yunanistan’da önceki hükümetin ülkeye vermiş olduğu zararın sonucunda sol koalisyon SYPRIS i iktidara getirmiştir. Kısacası sefasını sağ, cefasını sol çeker…

7 Haziran seçimleri ülkemiz için büyük bir öneme sahiptir. Bu seçimleri futbol maçına benzetirsek yine iktidara gelecekler, top kale direğinden içeri düşecek ve gol yiyeceğiz, ya da top kaleden dönecek. Maç bitmeden topu en azından kale direğinden çevirmemiz gerek.

·         Kendisini sol, sosyal demokrat, yurtsever, Atatürk çü ve merkez sağ, ulusalcı diye tanımlayan yol arkadaşlarım! Bu gün iktidara yakın en büyük güçte birleşmek, güç birliği yapmak zorundayız. İktidar olmak için gerekli olan birlikteliği bozacak her hareket ihanettir. Aramızdaki nüans farklarını kalın çizgilerle çizmek değil var olan ince çizgilerini de kaldırmak zorundayız. Bir birimizle ayrıştıracak, ötekileştirecek en ufak bir hareketi yapma lüksümüz yoktur. Yakın komşumuz Yunanistan örneğini bizde uygulayabiliriz. Bir şeyi bir başkası yapabiliyorsa biz neden yapamayalım? Onun için en büyük örgüt olan CHP lehine seçime katkı vermek zorundayız. Kendi örgütsel yapınızla çıkın basın, medyanın ve TV nin karşısına. “Bizi istemedikleri, birleşme çağrımıza karşılık vermedikleri halde biz inadına ve koşulsuz olarak CHP yi destekleme kararı aldık. Önce vatan dedik. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” deyin. Bu hareketinizle toplumun gönüllerine yatırım yapın.

·          CHP sevdalıları, örgüt üyeleri, yöneticileri ve sempatizanları! Artık silkinin. Kendinize gelin. Son fırsat kaçmadan tren yola çıkmadan önce siz yola çıkın. Bildiklerinizi soba arkasından birbirinize anlatarak değil, bilmeyenlere, topluma anlatın. Herkesimle paylaşın. Genel başkanımızın performansına yetişin, il, ilçe teşkilatlarınıza gelen yayın, kitap, broşür ve dokümanları toplumun her kesimine dağıtın. Balyalar halinde teşkilatlarınızda tutmayın. Çalışın Korkmadan çalışın. Sinmeyin. Korkunun ecele faydası yoktur. Korkuyu ancak üzerine giderek yenebilirsiniz. Korksanız bile başınıza gelecek olan şey vazgeçmeyecek. Korkarak ondan kurtulamazsınız. Dik durun. Siyaseti sırf rakibini eleştirerek yapmayın.  Ülkede yaşanan kara mizah konusu olayları onlara, vicdanlara ve toplumun sağduyusuna bırakın. Halk onu en iyi biçimde değerlendirir. Daha dün %21 ile hükümet olan bir iktidarı %1 e düşürmedi mi? Siz proje ile, program ve yapabileceklerinizle gündem yaratın. Rakiplerinizin ortaya attığı gündemin peşine takılıp laf yetiştirme tuzağına düşmeyin. Halka güven verin. Güven sevgiden daha önemlidir. Halk sana güvenirse,“bu iktidardan memnun değilim ama oy verecek yerimde yok. Kime oy vereyim?” demeyecektir.

·         Değerli seçmen! Her şey senin iyiliğin, mutluluğun ve daha kolay yaşaman için. Daha rahat bir yaşam standardına kavuşman için. Asil sen sin, onlar senin vekilin.  Onun için ilk söz hakkı senindir. Amir sensin. Seçecek olduğun senin memurun, hizmetçindir. Basın özgürlüğü,”3 y” ile mücadele, laik eğitim, laik hukuk sistemi, Atatürkçü çağdaş yaşam koşullarına kavuşmak, faili meçhullerin aydınlanması, koruculuk sistemin kaldırılması, mayınlı arazilerin temizlenmesi, çözüm sürecinin şeffaf olması, GSMH nin yükseltilmesi, sağlıkta katkı payının kalkması, emeklilere vaat edilen açılımların yapılması ve katılımcı siyaset yolunun başta gençlerimiz ve kadınlarımıza kotasız uygulanmasını istiyorsanız; daha ileri demokrasi için olmazsa olmaz koşulu olan SPY ve adil seçim kanununun çıkarılması, seçim barajının kaldırılarak toplumun her kesiminin parlamentoda temsil edilmesinin sağlanması nı istiyorsanız; biat kültürü değil özgürce tartışma ve fikir üretme okulu olan,  krallar değil kuralların hakim kılındığı,  örnek ön seçim uygulaması ile adaylarını belirlendiği siyasi kuruluş, cumhuriyetimizin kurucusu ve koruyucusu, T.C. nin ana partisi CHP ye oy verin. Oyunuza, sandığınıza sahip çıkın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum