1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. SMS kutlaması Rize'yi karıştırdı
SMS kutlaması Rize'yi karıştırdı

SMS kutlaması Rize'yi karıştırdı

Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder'in Cumhuriyet Bayramı kutlaması içeren SMS mesajı tepkilere neden oldu.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Rize’de Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder’in Cumhuriyet bayramı nedeniyle bazı cep telefonlarına gönderdiği mesaj tartışma konusu oldu. Minder’in “Cumhuriyet ve Demokrasi Ak Partiyle gerçek anlamda kökleşip gelişecektir” şeklinde gönderdiği kutlama mesajına CHP ve DYP tepki gösterdi.
Belediye Başkanının böyle bir mesaj göndermesinin büyük talihsizlik olduğunu savunan CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya “Eğer bilinçli yapılmışsa bunun hukuksal boyutu oldukça büyüktür. 1923 yılında kurulan ve bu millete Atatürk tarafından en büyük armağan olarak verilen Cumhuriyet sanıyorum ki 2002 yılında kurulan AKP’nin başlattığı bir süreç değildir. AKP’nin var oluşu da Cumhuriyet ve Demokrasiden gelmektedir. Cumhuriyet ve Demokrasi olmasaydı zaten AKP diye bir siyasi partinin olması mümkün değildi. O nedenle Ahmet Minder’in Başbakan’ın Güneysulu olması sıfatıyla son yıllar içinde çok farklı konuma geldiğini ben gözlemliyorum. Eğer bunu bilinçli yapmışsa ben Demokrasi ve Cumhuriyet adına kendisini kınıyorum. Böyle bir düşüncenin de ortaya konmasından dolayı Cumhuriyet savcılığını göreve davet ediyorum” dedi.

Belediye başkanı Ahmet Minder’e bir tepki de Doğruyol Partisi (DYP) Rize il başkanı Köksal Toptan’dan geldi. Toptan;
 “Biz Ahmet Minder ve ekibini çok iyi tanıyoruz. Cumhuriyeti onların elinden kurtarmak için yaptığımız mücadeleleri biliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk‘e ne kadar dil uzattıklarını biliyoruz. Şimdi ne oldu onlara da Cumhuriyet Ak Parti ile gelişecekmiş. Cumhuriyet Ak Parti ile gelişmez geriler. Bıraksınlar bu takiye yapmayı gerçek anlamda Cumhuriyetin kıymetini bugüne kadar anlamayanlar bugün mü anladılar. Ahmet Minder’ i kınıyoruz. Cumhuriyet bir partinin olmamalıdır. Bugüne kadar ki hata Cumhuriyeti bir partiye bağlandığındandır. Cumhuriyet herkesin cumhuriyetidir.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum