1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Susiç klasiği
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Susiç klasiği

A+A-

Saffet Susiç, evde yapmış olduğu hesabı çarşıya uyduramadı. Boşnak çalıştırıcı ilk beraberliğini kendi sahasında K.Erciyesspor’dan alarak herkesi hem şaşırttı hem de hayal kırıklığına uğrattı. Geçtiğimiz hafta içinde bana 2 forvet oyuncusu lazım diyen Susiç, forvette değişiklik yaptı. Jelic ve Murat’ı kadroya almazken, geldiğinden beri ilk 11’de oynattığı Cire’yi kulübede yanına oturttu. Geldiğinden beri orta sahanın sağında ve solunda oynattığı Tjikuzu’yu Atlan ile birlikte forvette görevlendirdi. Altan’ın forvet oynaması normal. Ama Tjikuzu’yu hangi anlayış ve oyun taktiğiyle oynattığına bir anlam veremedik. Belki Tjikuzu da bunu çok yadırgadı ama verilen görev kutsal deyip oynamaya çalıştı.

K.Erciyesspor lig sonuncusu. Haftalardır mağlup olan ve kalesinde tam 35 gol gören bir takım. Şimdi Susiç’e sormak gerek, böylesine bir takıma gol atamayacaksın da kime atacaksın. Hala Trabzonspor ve Galatasaray galibiyetlerinin arkasına sığınıp Rizespor ile dama taşı gibi oynuyorsun. Olmuyor hoca olmuyor. Böylesine bir anlayış ve taktikle hiçbir yere varamazsın. Mağlup olduğun her maçtan sonra, ”oyuncularım iyi mücadele etti ama saha zemini kötüydü, net pozisyonlar bulduk atamadık” diye mazeret üretmeyi bırak. Mazeretler sana galibiyet getirmez. Önüne gelene mağlup olan bir takımı yenemiyorsan bunun mazereti sensin. Demode edebiyatlarla ne kendini kandır nede bizi.

Puan cetveline bir bakı ver. Geldiğinde de Rizespor aynı yerdeydi. Bugün de aynı yerde. Peki değişen ne?

Rizespor dün lig sonuncusu rakibi karşısında mücadeleci bir futbol ortaya koydu. Ancak bu mücadele galibiyet için yeterli olmadı. Mücadele edip gol atamıyorsan ve çok önemli bir maçta kendi sahanda berabere kalıp 2 puan kaybedersen bunu ileride çok ama çok ararsın. Saffet Hoca, haftalar su gibi akıp geçiyor. Takımın ligde bulunduğu durum ortada. Senden mazeret değil iş üretmeni bekliyoruz.

Konuk takım Rizespor’a karşı oynamaktan çok oynatmamayı, gol atmaktan çok atmamayı düşündüğünden gömülü alan savunması yaptı. İstediği bir puanı da aldı. Buna karşı Rizespor rakibine oranla baskılı gözüktü ama fazla bir üretim yapamadı. Kanatlardan ve ortadan getirdiği toplarla pozisyonlar buldu ama her zamanki hastalığı olan şansızlık ve beceriksizlik bunların golle sonuçlanmasına engel oldu.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız