1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Susiç'in bavulu hep hazır!
Susiç'in bavulu hep hazır!

Susiç'in bavulu hep hazır!

“Bavulum koridorda hazır bekliyor, git derlerse giderim, ama benim gitmeye niyetim yok” diyen Rizespor'un hocası Susiç, "Ben işime bakarım" dedi.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Teknik direktör Saffet Susiç’in Rizespor’ da kalıp kalmayacağı ile ilgi belirsizlik sürerken, Boşnak çalıştırıcı, “Şuan görevimin başındayım, ancak koridorda da bavullarım hazır bir şekilde bekliyor. Git derlerse giderim. Ama benim gitmeye niyetim yok” dedi.
Turkcell Süper liginin ilk yarısının tamamlanmasının ardından Ç.Rizespor’da tüm gözler Pazar günü deplasmanda oynanacak olan Beşiktaş maçına çevrildi. Yönetim kurulunun Teknik Direktör Saffet Susiç ile yolları ayırıp yerine Rıza Çalımbay’ı getirmeyi planladığı ve bunun içinde Beşiktaş maçının sonrasını beklediği ifade iddia edildi. Kupa maçından sonra sözleşmesini fes etmesi beklenen Rizespor’da Teknik Direktör Saffet Susiç, bu konuda basında haberlerin çıktığını kendisinin de duyumlar aldığını belirterek “Benim şuanda Rizespor ile sezon sonuna kadar sözleşmem olduğundan sezon sonuna kadar mukaveleli teknik direktörüyüm” dedi.
Gidip gitmeyeceğiyle ilgili durumun Rizespor yönetimiyle ilgili olduğunun da altını çizen Saffet Susiç “Yönetim gerek görüp değiştirmek istiyorsa bu onların işidir. Onlar bilirler ne derlerse o olur. Ben burada çalışmaya geldim. Hedefim sezon sonuna kadar kalıp Rizespor’u süper ligde tutmak. Futbolcularım bana güveniyorlar. Ben sezon sonuna kadar buradayım. Gitmeye niyetim yok. Yüzümün akıyla ligi bitirmek istiyorum. Benim gitmem isteniyorsa oturup konuşuruz her şeyde anlaşarak giderim. Duyumlara da kulak asmıyorum. İşimin Başındayım. Resmi bir tebligat olmadığı sürece Rizepor’ dayım” dedi.
Saffet Susiç, görevine son verileceği yönündeki söylentilerden etkilenmediğini ve işini yaptığını belirterek “Beni profesyonel olduğumdan etkilemiyor. Bizim mesleğimizde bir alışkanlık vardır. Gideceğim her kasaba da ve her takımda benim bavullarım koridorda hazır bir şekilde bekliyordur. İşimiz böyle olduğu için bavulum hep hazırdır. Git derlerse giderim. Önemli olan benim futbolcularımla ilişkilerimdir. Oyuncularım benimle çalışmamak isterlerse gelip söylerler ve bende canı gönülden giderim. Bu söylentiler için yetkili olan Rizespor’un yönetim kuruludur. Kararı onlar vereceklerdir. Ben görevimin başında olup takımımı Beşiktaş maçına hazırlıyorum” diye konuştu.
“Beşiktaş maçı hazırlıkları”
Türkiye Kupasında Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor, bu maçın hazırlıklarına Mehmet Cengiz tesislerinde başladı. Yapılan idmana izinli olan Emrah ile ülkelerine giden Tjikuzu ve Vıctoria katılmadı. Teknik direktör Saffet Susiç, Türkiye Kupasında çeyrek finale yükselmeleri için azda olsa bir şansları olduğunu belirterek “Biz Kupada ilk iki maçımızı kaybettik. Kupada yolumuza devam etmek için az da olsa bir şansımız kaldı. Teorik olarak şansın olduğu zaman mutlaka onu kovalaman lazım. Bizim öyle bir şansımız var. Şimdi biz İstanbul’da Beşiktaş maçından iyi bir netice almak için gideceğiz. Umarım iyi bir netice alıp döneriz. Her ne kadar eksik oyuncularımız olsa da Beşiktaş karşısına en iyi takımımı çıkaracağım” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız