1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Tebrikler Başsavcıya
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Tebrikler Başsavcıya

A+A-

Rize’de kamuya ait resmi kuruluşlar genelde sahil şeridinde bulunmaktadırlar. Fakat bu resmi kurumlarımızın arasında en haşmetli ve en görkemli duran, Rize Adliye sarayımızdır. Dış ve iç görünüşü ile Türkiye’mizin ve Rize’mizin yüz akıdır. Bu yakışıklı eseri kısa zamanda meydana getirenler herkesin malumudur. Bugün de ülkenin yönetiminde bulunan bu yetkili kadroya, Rize’mize çok yakışan bu eseri kazandırmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.
İşte bu esere çok yakışan, bu eseri her geçen gün güzelleştiren, bilimle, sevgiyle, insanla kaynaştıran, adaletle süsleyen bir yakışıklı da, Başsavcımız Sayın İsmet Özkorul’dur.
Rize Adliye Sarayımızın dış kapı girişleri, özel kalemler, duruşma salonları, bekleme salonları, postanesi, konferans salonları, mutfağı, yemekhanesi, kafeteryası, asansörleri vs. her birimi her gün pırıl pırıl, ışıl ışıl. Bu gibi her gün hareketliliklerin yaşadığı kurumları her gün aynı güzellikte ve temizlikte tutmak öyle kolayda değildir. Temiz, düzenli, disiplinli insanların bulunduğu yerlerde her şey çok düzenli, disiplinli ve temiz oluyor.
Duruşma salonlarına Başsavcımız Sayın İsmet Özkorul beyin fikir jimnastiğinden çıkan plazma televizyonlarla mahkemeye gelenlere sıkılmamaları ve duruşma saatlerini, sıralarını bekleyen çeşitli bilgilerin dijital ortamda anında ekranda yer alması ülkemizde kaç Adliye Sarayında vardır. Ayrıca her kat ve her bekleme salonda mahkeme sırasını bekleyen insanların düşünce dağarcığını ve içinde bulunduğu ruhsal yapıyı yeniden muhasebe edecek, beynini zonklayacak duvarları süsleyen, insanoğluna hitap eden ilginç resimli tabloları ibretle seyrettim. Başsavcımız İsmet beyin fikrinden çıkmış olan düşünce ne güzel bir düşünce. Bence tüm Adliyelerimizde bu tablolar yerini almalıdır.
Henüz çok genç sayılacak bir yaşta, kısa zamanda ülkemizin doğu şehirleri ağırlıkta olmak üzere, batıya yakın şehirlerde de görevler yapan, Sayın Başsavcımız İsmet Özkorul’un yapımına devam edilen ve en kısa zamanda hizmete gireceği müjdesini vermiş olduğu, Kalkandere bölgesindeki L Tipi cezaevi ile önemli bir eksik giderilmiş olacaktır.
Rize Adliye Sarayı savcıları, hâkimleri ve her birimdeki personeli ile kurum kültürü oturmuş vizyonu ve misyonu ile Türkiye’miz için örnek bir kadroya sahiptir.
Bunun en güzel delili, Rize Adalet Sarayı İnternet sitesidir. Sitede Adalet’le herhangi bir işi olan insanın, Adliye Sarayına gitmeden önce her türlü bilgiyi elde edecek donanıma sahip bir bilgi ağı mevcuttur. Örnek dilekçeler, başvuru harcı tutarları, Rize’mizin geçmiş tarihinden, bugün var olan turizmden, her türlü yaz kış doğasında vs. çok yararlı bir site olarak hizmete sunulmuş. Bu arada Sayın Başsavcımızın, Rize’nin yaşanabilir modern ve sağlıklı bir şehir olarak gelişmesi için çok önemli fikirler ürettiğini ve tespitler yaptığını kendisinden dinledim.
Sitede Günün sözü bir gerçeğin ifadesiydi “Ne zülüm, ne merhamet, yalnızca adalet”
Sayın Başsavcımız İsmet Özkorul ve tüm mesai arkadaşlarını bu ufuk açan çalışmalarından dolayı kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum