1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Temel Eryılmaz'dan ilginç açıklamalar
Temel Eryılmaz'dan ilginç açıklamalar

Temel Eryılmaz'dan ilginç açıklamalar

Mesut Yılmaz'ın bürokratlarından Temel Eryılmaz, Ardeşen'deki kongrede ilginç açıklamalarda bulundu.

A+A-

Mustafa ÖZYANIK
Ardeşen Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Temel Eryılmaz, İyi Parti’ye katılış süreci ve genel siyasete ilişkin açıklamalarda bulundu.

temel2-001.jpg

Ülke siyasetine yön veren birçok liderle çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen Eryılmaz “Uzun yıllar bürokraside en alt seviyeden en üst seviyeye kadar görev almış bir kardeşinizim. Bu görevlerden sonra emekli olup, İyi Parti ailesine katılarak önümüzü aydınlığa kavuşturma görevini üstlenmiş bulunuyoruz. Hep birlikte bu görevi sürdüreceğimize inanıyorum. 35 yılı aşkın sürede birlikte çalıştığımız ve gerçekten bu ülke için uğraş veren siyasi liderlerimiz vardı. Sayın Demirel, Sayın Ecevit, Sayın Erbakan, Sayın Türkeş, Sayın Özal ve Sayın Mesut Yılmaz ile çalışma fırsatı buldum. Onların bu ülke için göstermiş oldukları mücadelenin nasıl olduğunu yakinen biliyorum. Onları saygıyla ve sevgiyle anıyorum.” dedi.

temel4-001.jpg

Mesut Yılmaz’ın bölge için çok önemli bir siyasetçi olduğunu ifade eden Eryılmaz “Mesut Yılmaz, yöremiz ve bölgemiz için büyük mücadele vermiştir. Büyük hizmetlere katkısı olan içimizden biriydi. Ben de onunla birlikte Rize’de siyaset yaptım. Onu özlemle anmaya her zaman devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu. İyi Parti’nin kurulma aşamasında Mesut Yılmaz’ın kendisinden talepleri olduğunu dile getiren Temel Eryılmaz “Sayın Mesut Yılmaz, İyi Parti teşkilatlarının oluşturulmasına ilişkin İyi Parti’nin kurulması aşamasında bizzat kendisi beni ve eski il başkanımız Nusret Karaca’yı arayarak Rize’de teşkilatlanma konusunda talepleri olmuştur. Bu talebi yerine getirmek için Rize genelinde ilçelerde teşkilatlanma için gerekli altyapı çalışmalarını yürüttük. Ahmet Kabil’in de bu partinin kurulma aşamasında hizmet ve destekleri olmuştur.” İfadelerini kullandı.

temel3-001.jpg
 
Ülke siyasetinde kutuplaşmanın artık olmaması gerektiğini ve inançlara saygılı olunması gerektiğini hatırlatan Eryılmaz “Türkiye’nin yeni bir üsluba ihtiyacı var. Kutuplaşma dilini terk etmemiz gerekiyor. Bizler inançlara saygılı, Cumhuriyet’imizin temel ilkelerine bağlı, gerçekten hukuka saygılı, eşitlik ilkesini benimseyen, ortak paydalarımıza yönelik bir idare mekanizmasına ihtiyacımız var.” açıklamasında bulundu. 

temel1-002.jpg

Temel Eryılmaz, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Ülkemizin bu zor dönemlerinde milletimizin isteklerini en iyi çözüm üreterek başarıya ulaştıracak Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’in bu mücadelesini kalben ve fikren destekliyorum. Millet İttifakının ülkenin geleceğine yön verecek olmasından kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu davayı mutlaka götürmemiz lazım. Sayın Meral Akşenir’in Başbakan olarak onunla birlikte hareket edeceğimize inanıyoruz.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
8 Yorum