1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı
Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı

Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı

Sağlık Bakanlığınca Rize iline görevlendirilen Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Arif Hakan Önder görevine başladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığınca yapılan görevlendirme ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Arif Hakan Önder 07 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Rize’ye gelerek, görevine başladı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kısa bir süre önce Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı Onkoloji Merkezimizde görev yapan iki hekimden birisi, ailevi nedenlerinden dolayı tayini çıkıp, ilimizden ayrılmıştı. Son atama kurasında mezun hiçbir medikal onkoloji uzmanı olmadığından yerine atama da yapılamamıştı. En erken atamanın ancak Eylül sonuna doğru mümkün olabileceği sebebiyle söz konusu süreçte doktor takviyesinin zaruri olduğu görülmüştü. Tek hekimle hizmet veren birimde haliyle yoğunluk oluşmuş ve vatandaşlarımız hekime ulaşmada sorunlar yaşamaya başlamıştı. Bu problemi gidermek için son derece önemli olan bu branşta Bakanlığımızdan atama yapılıncaya kadar görevlendirme yapılması istenilmiş, ancak ülke genelinde mevcut uzmanlık alanında kamuda görev yapan hekim azlığı sebebiyle görevlendirmede de zorluk yaşanmıştı. Yapılan çalışmalar ve bizzat ikili görüşmeler neticesinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Arif Hakan Önder ilimize gelip, görev yapmayı kabul etmiştir. Kendisi dün itibariyle ilimize gelmiş ve görevine başlamıştır. Kendisine yürekten teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.” dedi.

Tüm hasta grupları içeresinde ilgiye, özveri ve morale en çok ihtiyaç duyan grubun kanser hastaları olduğunu belirten Tepe, “Onların en azından tıbbi tedavi süreçlerinde sorun yaşamamaları adına gerekli her tür çabayı gösteriyoruz ve göstermek de zorundayız. Bu itibarla kısa süreçte dahi olsa hekim eksikliğinden dolayı doktora ulaşmakta, tedavisini almakta zorluk yaşayan tüm kanser hasta ve yakınlarımızdan tekraren özür diliyor ve yürekten geçmiş olsun diliyoruz.” değerlenmesinde bulundu.

Tepe, “Ayrıca tüm bu süreçte yoğun gayret ve ilgi gösteren Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinciden, Valimize, Milletvekillerimizden, üst düzey duyarlı Rizeli bürokratlarımıza kadar herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum