1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Tikrit'te ABD katliamı
Tikrit'te ABD katliamı

Tikrit'te ABD katliamı

Uçaktan paraşütle atlayan ABD askerleri, Irak'ın Tikrit kentinde bir evde, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 17 kişiyi hunharca katletti.

A+A-

Irak'ın Tikrit kentine bağlı İshak kasabasında bugün Amerikan askerleri tarafından bir eve operasyon düzenlendiği ve operasyonun ardından evdekilerin Amerikan askerleri tarafından öldürüldüğü iddia edildi.
İsmini açıklamak istemeyen bir Iraklı olayı anlatırken, "Uçakla buraya gelen Amerikalılar paraşütlerle atlayarak 17 kişinin yaşadığı evi bastı ve ev halkını öldürdü. Daha sonra evi 4 tane roketle vurdular, evi patlattılar. Bu iş ne Müslümanlık ne de Hıristiyanlıktır. Bunu yapanlar insan değil. İnşallah ölenler şehit sayılır. Ölenlerin arasında çocuk ve kadınlar vardı; hepsi öldü" dedi.
Amerikalı askerlerin bastığı iddia edilen evden çıkarılan cesetler, Tikrit'e getirilerek bir hastanenin morguna kaldırıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız